Dziecięce fantazje

Zd 001
Imię dziecka:
Natalia
Wiek:
20
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

Mózgowe porażenie dziecięce

W wyniku niedotlenienia i niedokrwienia w okresie płodowym i okołoporodowym w mózgu Natalki doszło do uszkodzeń. Ich następstwem jest niepełnosprawność sprzężona ruchowa i intelektualna. Dziewczynka cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, częściowy zanik nerwów wzrokowych oraz upośledzenie umysłowe znacznego stopnia.

Duży płaski telewizor z bajkami FANTAZJA SPEŁNIONA

Dzięki swojej ciężkiej pracy i pomocy specjalistów Natalka powoli, ale systematycznie rozwija się. Poprawia się też koordynacja wzrokowa. Dziewczynka dłużej zatrzymuje wzrok na wybranym obrazie czy przedmiocie powiększonym do jej potrzeb. W życiu dziewczynki, obok pracy jest też czas na przyjemności. Największą radość sprawia jej oglądanie bajek i słuchanie muzyki. Ulubieni bohaterowie, to Franklin i Domisie. Kiedy je widzi uśmiecha się i prostuje nogi – to oznaka emocji. Ze względu na problemy ze wzrokiem Natalia potrzebuje telewizora z dużym ekranem, obecny ma 21”. Marzeniem Natalii jest duży płaski telewizor i bajki z ulubionymi bohaterami.

Huśtawka platformowa

Oprócz muzyki i bajek Natalka lubi zabawy na dworze. Niestety ulubiona dwuosobowa huśtawka równoważnia jest zawsze oblegana przez inne, zdrowe dzieci. Wielką radość sprawiłaby dziewczynce domowa huśtawka platforma, która nie tylko bawi, ale również pomaga w rehabilitacji.