Dziecięce fantazje

Zd 001
Imię dziecka:
Emilia
Wiek:
8
Województwo:
śląskie
Choroba:

Wrodzony zespół nerczycowy

Emilka od urodzenia cierpi na genetyczną chorobę nerek. Pierwsze 2,5 roku życia można powiedzieć, że spędziła w szpitalu. 2 lata temu przeszła przeszczep nerki. Teraz jej nerki mają się lepiej, ale w wyniku leczenia straciła słuch. Na początku roku dziewczynce wszczepiono implant słuchu. Emilka zaczyna mówić i rozumieć słyszane słowa. Chore nerki wywołały u dziewczynki osteoporozę, która zdeformowała kości. Emilka zaczęła chodzić dopiero w wieku 4 lat.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Emilka bardzo lubi rysować i lepić z plasteliny, jednak najbardziej lubi ruch. Gdyby mogła, cały czas spędzałaby pędząc na hulajnodze czy rowerku ze swoim 13-letnim bratem Dominikiem. Zachowuje się tak, jakby chciała nadrobić stracone lata spędzone w szpitalach. Emilka bardzo chciałaby dostać rowerek, ponieważ wyrosła ze swojego wysłużonego pojazdu.

Aparat cyfrowy i ubrania FANTAZJA SPEŁNIONA

Emilka, jak większość dziewczynek lubi się przebierać. Do tego marzy o tym, aby uwieczniać się w każdym nowym stroju na zdjęciu. Stąd marzenie o nowych ubraniach i aparacie fotograficznym.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Ze względu na obniżoną odporność Emilka ma ograniczony kontakt z dziećmi i wiele czasu spędza w domu. Wtedy udaje się w świat bajek. Dziewczynka bardzo chciałaby mieć płaski telewizor.