Dziecięce fantazje

2012-05-24-19-56-38
Imię dziecka:
Robert
Wiek:
16
Województwo:
łódzkie
Choroba:

dystrofia mięśniowa typu Duchenne’a.

Kiedy Robert był w zerówce, zaczął się potykać, nie mógł wejść na schody. Okazało się, że cierpi na postępujący zanik mięśni, nieuleczalną chorobę genetyczną. Od 6 lat chłopiec nie chodzi, jeździ na wózku inwalidzkim, a obecnie większość czasu leży w łóżku. Po przejściu zapalenia płuc ma problemy z oddychaniem. Na noc jest podłączany do respiratora. Po operacji jaką przeszedł, nie może samodzielnie jeść, jest karmiony przez sondę.

Konsola do gier i gry FANTAZJA SPEŁNIONA

Teraz łóżko i telewizor przed nim, to cały świat Roberta. Dlatego chłopak pragnie dostać konsolę do gier, na której mógłby ścigać się samochodami i wygrywać.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim wielkim marzeniem Roberta jest tablet. Jak każdy nastolatek, chłopak interesuje się nowinkami technicznymi i tablet to jedna z nich, o której Robert śni.

Kolekcje filmów DVD FANTAZJA SPEŁNIONA

Robert całe dnie spędza przed telewizorem, ale nie zawsze znajdzie interesujący go program. Chłopak pasjonuje się motoryzacją, samochodami, rajdami. Robert marzy o tym, żeby móc obejrzeć „Szybkich i wściekłych”, kiedy tego zapragnie, dlatego potrzebny jest mu odtwarzacz DVD. Wielką radość sprawi mu kolekcja filmów.