Dziecięce fantazje

DSC00091
Imię dziecka:
Artur
Wiek:
17
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

nowotwór kości.

3 lata temu Artur złamał nogę w biodrze, po jej zoperowaniu okazało się, że ma nowotwór kości z przerzutami do płuc i przeszedł kolejne dwie operacje na płuca. Ponad 2 lata był leczony chemioterapią. Pod koniec terapii rehabilitantka złamała chłopcu nogę w kolanie i znów noga była unieruchomiona w gipsie na 8 tygodni. Do lipca tego roku wszystko było dobrze, kiedy to badanie płuc wykazało guz na lewym płucu i Artur przeszedł kolejną operację i chemioterapię , którą ma do dziś. 

Aparat cyfrowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Pierwszym marzeniem chłopca jest aparat cyfrowy. Bardzo lubi łowić ryby i aparat przyda mu się do fotografowania swoich zdobyczy.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem chłopca jest nowy telewizor. Telewizor, któy mają obecnie w domu cały czas się psuje i źle odbiera.

Skuter FANTAZJA SPEŁNIONA

W dniu, kiedy okazało się, że Artur ma wznowę i to w płucach, świat mu się zawalił. Chciał wrócić do szkoły i mieć kolegów. Dzięki rodzicom i Pani psycholog  Artur nie poddał się. Dziś chodzi do szkoły i bierze chemię. Gdy wraca z Warszawy po chemioterapii jest słaby i do szkoły jeździ rowerem, bo za daleko mieszka, aby iść pieszo. Jego marzeniem jest mieć skuter, ponieważ łatwiej byłoby mu się poruszać i dojeżdżać do szkoły czy kolegów. Lecz rodzice nie mogą synowi kupić pojazdu, bo zarobione pieniądze przeznaczają na codzienne potrzeby i leczenie.