Dziecięce fantazje

Bb43679642
Imię dziecka:
Bartek
Wiek:
14
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

dystrofia mięśniowa.

Bartek choruje od 3 roku życia na postępujący zanik mięśni. Od 3 lat porusza się na wózku inwalidzkim, nie siada samodzielnie.

Telewizor i konsola Playstation 3 wraz grami FANTAZJA SPEŁNIONA

Bartek od 10 roku życia nie chodzi. Ma nauczanie indywidualne w domu. Nie ma kolegów, jego znajomi odsunęli się od niego i został sam. Ma rodzeństwo, ale 12 – letnia Agnieszka to dziewczyna, a Marcin jest jeszcze za mały na wspólne zabawy, bo ma 2 latka. Cały świat Bartka to komputer. Chłopiec marzy o konsoli PlayStation3 oraz telewizorze. Gry pozwoliłyby mu nieco zapomnieć o szarej, samotnej, rzeczywistości, a gra na konsoli byłaby nie tylko zabawą, ale również formą rehabilitacji. 

Łazienka z prysznicem

Bartek mieszka z dwójką rodzeństwa i rodzicami w jednym pokoju z kuchnią i malutką łazienką. W łazience jest wanna, ale chłopiec nie może z niej korzystać. Zanik mięśni postąpił tak, że we wszystkich czynnościach trzeba Bartkowi pomagać. Chłopiec ma przykurcze, nie prostuje nóg i kąpiel w wannie jest niemożliwa. Bartek marzy, aby usiąść pod prysznicem. Jego wielkim pragnieniem jest wyremontowana łazienka z prysznicem zamiast wanny.

Meblościanka

Bartek mieszka z rodzicami, 14-letnią siostrą Agnieszką i 4-letnim braciszkiem Marcinem w bardzo trudnych warunkach. 5 osób w jednym pokoju. Meble zrobił jego tata sam. Było to 17 lat temu. Zrobił je z płyt pilśniowych. Na podłodze leży stara wykładzina, poprzecierana w wielu miejscach. Bartek wstydzi się warunków, w jakich mieszka. Głupio mu przed kolegami, którzy czasami odwiedzają chłopca. Rodzice widzą zakłopotanie syna i przykro im, ale nie mają środków, żeby kupić nowe meble czy wykładzinę. Wszystkie pieniądze wydawane są na bieżące potrzeby oraz na leczenie i rehabilitację Bartka. Chłopiec marzy o nowej meblościance, regale, z zamykanymi szafkami, gdzie pomieściłyby się wszystkie ubrania całej rodziny.