Dziecięce fantazje

Igor s
Imię dziecka:
Igor
Wiek:
18
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

białaczka limfoblastyczna.

Od ponad roku Igor walczy z białaczką limfoblastyczną wysokiego ryzyka. 13 miesięcy przebywał w szpitalu. Jeszcze czeka go wiele miesięcy leczenia. 

Wyjazd do Kanady

Podczas pobytu w szpitalu na oddział przyjechali kanadyjscy wolontariusze Fundacji Dziecięca Fantazja z prezentami dla małych pacjentów. Rozmawiali też z Igorem w jego izolatce, opowiadali o swoim kraju. Chłopiec zaczął interesować się Kanadą. Przeczytał w Internecie wszystko, co znalazł, oglądał albumy i książki o tym północnoamerykańskim państwie. Kanada zaczęła go fascynować. Przyroda, krajobrazy, historia, europejskie korzenie. Od tamtej pory największym marzeniem Igora jest wyjazd do Kanady.

Lot samolotem

Igora od zawsze zastanawiało i interesowało, jak to jest możliwe, że tak ciężka maszyna jak samolot jest w stanie unosić się w powietrzu. Zastanawiał się też, jak czuje się człowiek oderwany od ziemi. Chłopiec marzy o locie samolotem. Pragnie zobaczyć oddalające się domy, szachownice pól i wstążki autostrad i rzek, no i oczywiście, ciekawi go, jak wyglądają chmury z góryUśmiech

Tablet i gry FANTAZJA SPEŁNIONA

Dodatkowo, chłopiec maryz o tablecie oraz ulubionych grach komputerowych.