Dziecięce fantazje

Img-5595
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
19
Województwo:
łódzkie
Choroba:

chłoniak Burkitta.

W połowie 2012 r. lekarze wykryli u Mateusza dwa guzy na żuchwie i w głowie. Okazało się, że szpik, układ nerwowy, krwionośny i limfatyczny też są zaatakowane przez nowotwór. Był to już 4 stopień zaawansowania choroby, dlatego od razu wdrożono agresywną chemioterapię. Na skutek powikłań po chemioterapii Mateusz 3 tygodnie spędził na Oddziale Intensywnej Terapii, zapadł w śpiączkę, cudem wyszedł z niewydolności wielonarządowej. Po wybudzeniu okazało się, że doszło do niedowładu kończyn. Leczenie zostało zakończone. Przed Mateuszem długotrwała i ciężka rehabilitacja.

Spotkanie z Borussią Dortmund i strój bramkarza

Mateusz jest zagorzałym fanem piłki nożnej. Kibicuje drużynie Borussi Dortmund. Przed chorobą sam grał w drużynie Orlika. EURO oglądał już ze szpitalnego łóżka. Mateusz bardzo chciałby spotkać się z piłkarzami swojego ulubionego klubu i dostać oryginalny strój ich bramkarza.

Tablica do rzutek i akcesoria piłkarskie FANTAZJA SPEŁNIONA

Mateusz marzy o elektronicznej tablicy do rzutek z akcesoriami. Chciałby grać w rzutki ze swoimi kolegami i 7 – letnim bratem Kuba, u którego pod koniec 2012 r. zdiagnozowano padaczkę skroniową. Dzięki dartom mógłby nie tylko świetnie się bawić, ale i ćwiczyć sprawność i koordynację ruchową.