Dziecięce fantazje

Dzieciece fantazje.JPG
Imię dziecka:
Justyna
Wiek:
22
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

zapalenie mózgu.

Kiedy Justynka miała 3 miesiące po wielu błędnych diagnozach lekarze stwierdzili zapalenie mózgu. Prawdopodobnie spowodował je wirus opryszczki. Efektem zapalenia mózgu jest niedowład spastyczny lewostronny, padaczka i głębokie upośledzenie umysłowe. Justyna nie mówi, ale potrafi pokazać swoje potrzeby i świetnie radzi sobie z wózkiem elektrycznym.

Riksza

Justyna nie lubi siedzieć w domu. Chętnie wychodzi na spacery. Mieszka w wiosce tuz przy autostradzie. Bardzo lubi kiedy kierowcy trąbią i pozdrawiają ją. Kiedyś jeździła z rodzicami na specjalnym rowerze dla niepełnosprawnych – rikszą. Niestety wyrosła z niej i skończyło się jej ulubione zajęcie. Największym marzeniem dziewczynki jest riksza, która jest namiastką wolności Justyny.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

16 – letnia siostra Anita i 10 – letni brat Adam często robią Justynie zdjęcia i kręcą filmy z jej udziałem. Dziewczynka uwielbia je oglądać. Jest bardzo zadowolona, kiedy widzi siebie na wyświetlaczu telefonu czy aparatu. Bezustannie prosi rodzeństwo i rodziców, żeby pokazali jej filmiki i zdjęcia z nią w roli głównej. Justyna bardzo chciałaby oglądać je na większym ekranie i dlatego pragnie mieć tablet.