Dziecięce fantazje

Jaa
Imię dziecka:
Bolek
Wiek:
23
Województwo:
pomorskie
Choroba:

rdzeniowy zanik mięśni.

Bolek ma czterech braci i siostrę. Dwaj najstarsi bracia są zdrowi. Marlena (28), Tomek (20), Patryk (17) i Bolek chorują na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to ciężka choroba genetyczna polegająca na utracie motoneuronów rdzenia kręgowego, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia i zaniku mięśni. Patryk nigdy samodzielnie nie chodził. Dotąd nie odkryto leczenia farmakologicznego. Jedynym sposobem na spowolnienie choroby jest rehabilitacja, ćwiczenia, odpowiedni sprzęt ortopedyczny, ewentualnie operacje chirurgiczne, polegające na korygowaniu zmian w kręgosłupie. 

Kino domowe FANTAZJA SPEŁNIONA

Bolek ze względu na swoją chorobę i ograniczenia większość czasu spędza w domu. Do kina nie jeździ wcale. Chłopiec marzy o zestawie kina domowego. 

Iphone

Bolek interesuje się informatyką i lubi gry komputerowe. W domu mieszka aż sześcioro rodzeństwa i do komputera jest dłuuuga kolejka. Chłopiec pragnie mieć własny telefon Iphone, na którym będzie mógł grać i sprawdzać portale społecznościowe.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Rodzina Bolka ma telewizor. Stary, który ma wypaloną lewą stronę od światła i nie nadaje się do naprawy. Chłopiec marzy o telewizorze takim, który pozwoli mu poczuć się jak w kinie i zarazem o takim, do którego można podłączyć PS Vita przez WiFi. Bolek bardzo chciałby mieć 40” telewizor LED z WiFi.