Dziecięce fantazje

Marcinek
Imię dziecka:
Marcin
Wiek:
20
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

ostra białaczka szpikowa.

Wakacje 2012 r. nie były dla Marcina czasem odpoczynku, zabawy i beztroski. Zdiagnozowano wtedy ostrą białaczkę szpikową mieloblastyczną z zajęciem centralnego układu nerwowego. Chłopiec leczony był chemią i naświetlaniami. Szykowano go do przeszczepu, jednak szpik jego 10 - letniej siostry Martyny nie jest zgodny z jego szpikiem. Na razie lekarze liczą na to, że szpik sam się odbuduje po leczeniu chemią, które jest kontynuowane.

Laptop

Marcin to umysł ścisły. Lubi matematykę, szachy i informatykę. Bierze udział w konkursach matematycznych. Nawet teraz, kiedy był w szpitalu pisał olimpiadę z matematyki i przeszedł do etapu wojewódzkiego. Był w kadrze szachowej woj. warmińsko – mazurskiego. Marcin nie tylko lubi grać na komputerze, ale sam tworzy gry i programy komputerowe. Potrzebuje do tego porządnego sprzętu. Jego największym marzeniem jest laptop, najlepiej firmy HP, z17”ekranem, dobrą kartą graficzna i dużą pamięcią, żeby mógł dalej rozwijać się informatycznie.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Marcin lubi też oglądać telewizję. Niestety nie zawsze udaje mu się obejrzeć swojego ulubionego programu, bo musi się dzielić odbiornikiem z rodzicami i Martyną. Chłopiec bardzo chciałby mieć telewizor w swoim pokoju.

Telefon dotykowy i konsola PSP FANTAZJA SPEŁNIONA

Marcin jak każdy nastolatek interesuje się nowinkami technicznymi. Chłopiec pragnie mieć dotykowy telefon komórkowy oraz przenośną konsolę Playstation.