Dziecięce fantazje

2012-10-10 21.11.37
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
22
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

dystrofia mięśniowa.

W wieku 8 lat u Mateusza zdiagnozowano genetyczną chorobę dystrofię mięśniową, tę samą co u brata Bartka. Jest to dziedziczna choroba, która polega na zanikaniu mięśni, kurczeniu się ścięgien. Z czasem dochodzi do powstania niedowładów, co uniemożliwia chodzenie. W takim stanie jest Mateusz. Porusza się na wózku inwalidzkim. Nie ma leku na tę chorobę. Jedyną pomocą, jakiej można udzielić, to codzienna rehabilitacja, łagodne ćwiczenia usprawniające. Choroba postępuje nieubłaganie i prowadzi do całkowitego zaniku mięśni. Dodatkowo braci spotkał straszny cios. Ukochana mama zmarła 1,5 roku temu po długiej walce ze złośliwym nowotworem. Tata został sam i musi radzić sobie w opiece nad chłopcami i zarabianiem na życie i rehabilitację. Z ledwością starcza na podstawowe potrzeby, na marzenia nie zostaje nigdy… Gdyby tego było mało, niedawno zmarł na ich oczach ukochany dziadek. 

Lot samolotem FANTAZJA SPEŁNIONA

Mateusz marzy o podniebnym locie samolotem. Jego tata pracuje przy produkcji podzespołów do samolotów i to on zaszczepił w synach miłość do lotnictwa. Mateusz z Bartkiem w swoim pokoju mają powieszone różne modele samolotów. Bardzo chciałby znaleźć się w przestworzach.

Wyjazd do Disneylandu

Mateusz mimo swoich 15 lat nadal lubi filmy Disneya. Pragnie zobaczyć atrakcje parku, postacie z filmów, różnego rodzaju baśniowe budynki. Bardzo chciałby przejechać się kolejką górską. Ogromnym marzeniem Mateusza jest wycieczka do Disneylandu.

Wieża HI-FI FANTAZJA SPEŁNIONA

Mateusz bardzo lubi słuchać muzyki przy rehabilitacji dlatego wymarzył sobie porządny sprzę hi-fi