Dziecięce fantazje

1356616422608
Imię dziecka:
Bartek
Wiek:
19
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

dystrofia mięśniowa

W wieku 7 lat u Bartka zdiagnozowano genetyczną chorobę dystrofię mięśniową, tę samą co u brata Mateusza. Wskutek zaniku mięśni powstają przykurcze. W listopadzie 2012 r. Bartek przeszedł operację wydłużania ścięgien i jeszcze prawdopodobnie będzie mógł przez jakiś czas poruszać się o własnych siłach. Niestety nie ma leku na tę chorobę. Jedyną pomocą, jakiej można udzielić, to codzienna rehabilitacja, łagodne ćwiczenia usprawniające. Choroba postępuje nieubłaganie i prowadzi do całkowitego zaniku mięśni. Dodatkowo braci spotkał straszny cios. Ukochana mama zmarła 1,5 roku temu po długiej walce ze złośliwym nowotworem. Tata został sam i musi radzić sobie w opiece nad chłopcami i zarabianiem na życie i rehabilitację. Z ledwością starcza na podstawowe potrzeby, na marzenia nie zostaje nigdy… Gdyby tego było mało niedawno zmarł na ich oczach ukochany dziadek. 

Lot samolotem FANTAZJA SPEŁNIONA

Bartek marzy o podniebnym locie samolotem. Jego tata pracuje przy produkcji podzespołów do samolotów i to on zaszczepił w synach miłość do lotnictwa. Bartek z Mateuszem w swoim pokoju mają powieszone różne modele samolotów. Bardzo chciałby znaleźć się w przestworzach.

Wyjazd do Disneylandu

Bartek lubi oglądać bajki, filmy, gry gdzie są samoloty i postacie Disneya: myszka Miki, tygrysek, Kubuś Puchatek. Pragnie zobaczyć atrakcje parku, postacie z filmów Disneya, różnego rodzaju baśniowe budynki. Bardzo chciałby pokręcić się na karuzeli i przejechać się kolejką górską. Ogromnym marzeniem Bartka jest wycieczka do Disneylandu.

Aparat cyfrowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Bartek lubi ksiażki o zwierzętach i rolnictwie teraz sam chciałby spróbowac fotografować swiat wokół siebie.