Dziecięce fantazje

2012-12-18-092
Imię dziecka:
Roger
Wiek:
14
Województwo:
lubelskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna.

Ponad 4 lata temu rozpoznano u Rogera ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po 9 miesiącach leczenia przeszczepiono chłopcu szpik od dawcy niespokrewnionego. Niestety nastąpiły powikłania: choroba przeszczep przeciw gospodarzowi w postaci jelitowej i skórnej. Przeszczepiony szpik zachowuje się jak antybiotyk – niszczy cały układ trawienny i skórę chłopca. Długotrwałe leczenie pomogło jelitom, skóra również dochodzi do normy. Jako powikłania po naświetlaniach, którymi również był leczony, została tachykardia serca, niedoczynność tarczycy i osteoporoza.

Wyjazd nad Morze Marte

Roger bardzo lubi pływać na basenie. Podczas leczenia skóry stosował wiele różnych metod i specyfików. Dopiero terapia środkami zawierającymi minerały z Morza Martwego zaczęła przynosić efekty. Roger marzy o wyjeździe właśnie nad Morze Martwe. Chciałby pływać w jego wodach, bo wierzy, że kąpiel uzdrowi jego skórę do końca a może wyleczy z pozostałych chorób.

Konsola do gier FANTAZJA SPEŁNIONA

Roger będąc w szpitalu poznał konsolę telewizyjną i bardzo spodobały mu się takie gry. Jego ogromnym marzeniem jest właśnie taka konsola, PlayStation3 lub Nintendo Wii z sensorem ruchu. Gra na konsoli będzie dla Rogera super rozrywką i świetną formą rehabilitacji.