Dziecięce fantazje

Sebastian
Imię dziecka:
Sebastian
Wiek:
17
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

białaczka limfoblastyczna.

Chłopiec zachorował około 1,5 roku temu. Stwierdzono u niego białaczkę limfoblastyczną. Po leczeniu chemioterapią zakwalifikowano go do przeszczepu. Kiedy już miał mieć przeszczep, podczas badań stwierdzono podejrzenie gruźlicy. Został przeniesiony na oddział zakaźny. Spędził w izolatce 3 miesiące. Lekarze nie mogli mu przez ten czas podawać chemii w związku z podejrzeniem gruźlicy. Po 3 miesiącach w końcu ją wykluczyli, ale pojawiła się białaczka szpikowa. W końcu zeszłego roku Sebastian miał przeszczep - dawcą był brat. Przeszczep początkowo bardzo dobrze się przyjął, jednak po 2 miesiącach okazało się, że Sebastian ma nawrót choroby. Zajęte miał płuca, rdzeń kręgowy, nacieki miał już prawie wszędzie. Nawrót choroby był tak agresywny, że pękły mu kręgi szyjne... Chłopiec został sparaliżowany, tzn. porusza się na wózku. Lekarze nie byli w stanie zatrzymać już choroby. 

Od połowy listopada do zeszłego tygodnia był cały czas w szpitalu, nie wyszedł ani razu. Teraz jest już pod opieką domowego hospicjum.

Konsola Xbox Kinect FANTAZJA SPEŁNIONA

Sebastian w szpitalu poznał konsolę do gier telewizyjnych. Bardzo mu się spodobała ta forma rozrywki, która jest również formą rehabilitacji. Chłopiec marzy o Xbox Kinect. Chciałby grać we własnym domu.

Telewizor 3D FANTAZJA SPEŁNIONA

Sebastian ma liczne rodzeństwo a w domu jest jeden telewizor. Chłopiec chciałby grać na konsoli kiedy tylko zechce. Chciałby również poczuć się jak w kinie, do którego nie może pójść, żeby nie narażać swego osłabionego organizmu na niebezpiecznego dla niego infekcje. Sebastian marzy o dużym telewizorze 3D.