Dziecięce fantazje

Do-dzieciecej-fantazji
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
15
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

chłoniak.

Wiktoria od niemal 2 lat walczy z nowotworem złośliwym – chłoniakiem. Po rocznej terapii na oddziale przyjmuje chemię podtrzymującą. Skutkiem ubocznym leczenia jest niedowład kończyn dolnych. Dodatkowo od urodzenia dziewczyna cierpi na nieuleczalną chorobę metaboliczną kwasicę glutarową typu 1 – go. Przyjmuje leki na stałe. Gdyby nie niskobiałkowa dieta mogłoby dojść do zakwaszenia serca, wątroby i innych organów.

Konsola Xbox Kinect z grami

Przebywając w szpitalu Wiktoria poznała konsolę telewizyjną i gry ruchowe. Jej wielkim marzeniem jest Xbox Kinect z grami ruchowymi. Zabawa będzie świetną formą rehabilitacji niezbędnej przy leczeniu niedowładu.

Plac zabaw

Ze względu na obniżoną odporność Wiktoria nie może kontaktować się z rówieśnikami. Lubi aktywnie spędzać czas i marzy o własnym placu zabaw na ogródku, na którym mogłaby bawić się ze swoimi 4 – letnimi siostrami Judytka i Gabrysią. Podwórkowe ćwiczenia również przyspieszyłyby powrót dziewczynki do pełnej sprawności.

Czerwony rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Wiktoria dzielnie rehabilituje nóżki. Jej celem jest powrót do pełnej sprawności przed wakacjami. Dziewczynka marzy o jeździe na rowerze. Pragnie mieć własny, czerwony rower.