Dziecięce fantazje

Damian
Imię dziecka:
Damian
Wiek:
24
Województwo:
lubelskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna.

Od ponad roku Damian walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Podczas leczenia ciężką chemioterapią przeszedł liczne powikłania narządów wewnętrznych. Ostatnim, najgroźniejszym jest grzybica płuc, która uniemożliwia przeszczep szpiku. Remisja choroby umożliwiła przejście na chemię podtrzymującą, która będzie podawana jeszcze przez wiele miesięcy.

Rower górski FANTAZJA SPEŁNIONA

Damian bardzo chciałby mieć rower górski, najlepiej Giant, bo ten, który ma jest już stary i często się psuje. Chłopiec lubi wycieczki rowerowe z kolegami i rodzeństwem: 18 – letnim Karolem, 17 – letnią Martyną i 13 – letnim Łukaszem. Damian ma nadzieję że niedługo wyzdrowieje i będzie mógł korzystać z roweru.

Kompaktowy aparat cyfrowy

Przy okazji wycieczek rowerowych, Damian chciałby móc fotografować odwiedzane miejsca i przyjaciół, dlatego jego drugim marzeniem jest aparat cyfrowy, najlepiej Samsung WB100.

Telewizor

Ze względu na bardzo niską odporność Damian większość czasu spędza w domu, co daje możliwość oglądania ciekawych programów. Chłopiec bardzo lubi oglądać Galileo. Telewizor w domu jest stary, poza tym przy trojce rodzeństwa i rodzicach, kolejka do odbiornika jest dłuuuga ;) Damian marzy o telewizorze do swojego pokoju.