Dziecięce fantazje

2012-09-10-09-24-06
Imię dziecka:
Nikola
Wiek:
6
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

guz nadnercza z przerzutami do szpiku i kości.

W 2010 r. Niki miała usunięty guz nadnercza. Po wielu cyklach chemio i radioterapii i autoprzeszczepie nowotwór został pokonany. Po 8 miesiącach spokoju, zdrowia i radości z odzyskanego zdrowia, kiedy Nikola miała iść do przedszkola, nastąpiła wznowa. Rak zaatakował szpik kostny i kości. Cztery cykle ciężkiej chemioterapii nie przyniosły rezultatu, niewielka poprawa pojawiła się po kolejnych dwóch, jednak lekarze z Poznania nie dawali szans, więc rodzice zdecydowali się na kontynuację leczenia w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie dziewczynka ma podawane różne eksperymentalne chemie.

Konsola Xbox Kinect z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

Nikola poznała w szpitalach konsole telewizyjne. Polubiła tę formę zabawy. Jej największym marzeniem jest Xbox Kinect z grami ruchowymi. Pomogłyby one dziewczynce w rehabilitacji.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Niki chciałaby grać na konsoli kiedy tylko zechce. Drugim pragnieniem dziewczynki jest telewizor.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Nikola przebywając w szpitalach widziała u dzieci tablety. Jej wujek ma dotykowy telefon i dziewczynce bardzo podoba się obsługa tableta – dotykowy ekran. Niki marzy o tablecie edukacyjnym odpowiednim dla młodszych użytkowników.