Dziecięce fantazje

Alim4494
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
6
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

wada serca.

Kacper urodził się ze złożoną wadą serca. Przeszedł dwie operacje, które nie tylko nie poprawiły jego stanu, ale pogorszyły. Zaraz po urodzeniu musiał mieć wstawioną rurkę tracheotomijną, ponieważ nie był w stanie oddychać samodzielnie. W wieku 2 lat chłopiec przeszedł rozległy wylew krwi do mózgu z malformacji naczyniowej. W wyniku krwotoku Kacper nie chodzi, nie siada, nie mówi, nie połyka (karmiony jest sondą bezpośrednio do żołądka) oraz nie oddycha – jest całkowicie uzależniony od respiratora.

Hamak FANTAZJA SPEŁNIONA

Kacperek jest dzieckiem leżącym. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Nie ma z nim kontaktu. Sam nie jest w stanie powiedzieć jakie ma marzenia, jednak jego najbliżsi, rodzice i 14 – letni brat Wiktor potrafią rozpoznać kiedy jest zadowolony a kiedy coś mu się nie podoba. Kacper lubi spędzać czas na dworze. I lubi kołysanie. Dlatego mama Kacperka jest przekonana, że hamak na stelażu z moskitierą byłby dla jej synka idealnym prezentem. Kacper na pewno dobrze będzie się czuł leżąc na hamaku na tarasie, tuż przy brzegu jeziora. 

Pufa XXXL FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugą przydatną rzeczą będzie duża pufa. Układanie Kacpra na niej odciąży jego kręgosłup, zmniejszy napięcie mięśniowe i przyda się podczas zajęć rehabilitacyjnych.