Dziecięce fantazje

12120180
Imię dziecka:
Nikodem
Wiek:
10
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

złożona wada serca.

Nikodem urodził się ze złożoną wadą serca pod postacią dwuujściowej prawej komory, przełożenia wielkich naczyń, ma ubytki międzykomorowe i międzyprzedsionkowe, zwężenie zastawki tętnicy płucnej, hipoplastyczną lewą komorę z małą zastawką mitralną. W wieku 3 miesięcy przeszedł ciężką operację a przed nim leczenie do końca życia.

 

Rowerek FANTAZJA SPEŁNIONA

Mimo ciężkiej wady serduszka Nikodem jest bardzo energicznym chłopcem, wesołym rozrabiaką. Uwielbia spacery – niestety bardzo często choruje i praktycznie całymi tygodniami nie wychodzi z domu. Podczas spacerów ciężko mu usiedzieć w wózku, niestety z uwagi na swoją wadę jest dużo mniej wydolny od rówieśników, po kilku krokach chce, by go wziąć na ręce. Byłby bardzo zadowolony z rowerka biegowego. Dzięki temu spacerki byłby dla niego bardziej ekscytujące i mniej męczące…

Zabawki z serii Auta i Tomek i Przyjaciele FANTAZJA SPEŁNIONA

Jak każdy mały chłopiec Nikodem uwielbia bohaterów z bajek Auta i Tomek i przyjaciele. Podczas kolejnych infekcji, gdy nie może wyjść na dwór godzinami przegląda książeczki o Tomku i Zygzaku, ogląda wciąż te same bajki i bawi się kolejką i autkami – ulubionymi przyjaciółmi. Bardzo ucieszyłaby go zjeżdżalnia dla autek lub garaż lub inne zabawki z ulubionych serii.