Dziecięce fantazje

Dsc-6369-kopia
Imię dziecka:
Veronica
Wiek:
15
Województwo:
małopolskie
Choroba:

mukowiscydoza.

Veronica od urodzenia cierpi na genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Mukowiscydoza jest chorobą przewlekłą, postępującą, nieuleczalną, znacznie pogarszającą jakość i długość życia. Dotyczy wielu narządów, manifestuje się przede wszystkim objawami przewlekłej choroby oskrzelowo-płucnej oraz zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki z następstwami  zaburzenia trawienia i wchłaniania pokarmów. W efekcie dochodzi do znacznego niedoboru masy ciała i wzrostu. Ze strony układu oddechowego główne objawy to: przewlekły, napadowy, nieefektywny kaszel, nawracające zapalenia oskrzeli i płuc. Dość szybko dochodzi do przewlekłej kolonizacji bakteryjnej i powstania zmian nieodwracalnych pod postacią rozstrzeni oskrzeli, włóknienia miąższu płucnego, marskości płuc, w końcu do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Poprzez inhalacje i drenaże, które wykonuje się kilka razy dziennie oczyszczają płuca. Niestety zajmuje to tyle czasu, że dzieci muszą zamienić zabawę i beztroskie życie na uciążliwe inhalacje i drenaże, które przedłużają im życie. Wskazana jest również rehabilitacja i ruch, jak największa aktywność fizyczna. Choroba zajęła Veronice również trzustkę. Dziewczynka rośnie a nie przybiera na wadze, robi się coraz chudsza.

Deska snowboardowa FANTAZJA SPEŁNIONA

Veronica mimo choroby stara się żyć normalnie. Ruch jest formą rehabilitacji i dziewczynka jest bardzo aktywna. Lubi jeździć na nartach, snowboardzie, deskorolce, rolkach i rowerze. Po ostatniej zimie wprost zakochała się w snowboardzie. Jej wielkim marzeniem jest deska snowboardowa.

Wyjazd do Rzymu FANTAZJA SPEŁNIONA

Veronica urodziła się we Włoszech, dlatego bardzo chciałaby pojechać do tego przepięknego kraju i poznać swoje korzenie.

Ubrania oraz gadżety Monster High FANTAZJA SPEŁNIONA

 Veronica marzy o nowych, modnych ciuchach.