Dziecięce fantazje

Kubus
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
14
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

ostra białaczka szpikowa.

Od wielu miesięcy Kuba przebywa w szpitalu. Był na 3 przepustkach w domu, łącznie 14 dni. Poddawany jest chemioterapii z powodu ostrej białaczki szpikowej. Jest w grupie wysokiego ryzyka. Podczas leczenia przebywał prawie 2 tygodnie na OIOM-ie z powodu niewydolności oddechowej i posocznicy. Po chemii ma duże spadki, konieczne są przetoczenia krwi i płytek. Pojawiają się bakterie, które leczone są antybiotyki, a te dodatkowo osłabiają i tak już bezbronny organizm chłopca.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kuba bardzo lubi grać na laptopie, który pożycza mu jeden albo drugi wujek. Chciałby móc grać w szpitalu kiedy zechce. Przed nim długotrwałe leczenie i częste pobyty w szpitalu. Największym marzeniem chłopca jest laptop.

Konsola Xbox Kinect

Gry komputerowe są fajne, ale w szpitalu Kuba zobaczył jak świetnie można się bawić grając na konsoli z sensorem ruchu i właśnie Xbox’a Kinect z grami chciałby mieć w domu, kiedy już wyjdzie ze szpitala. Gry ruchowe będą dla Kuby również świetną formą rehabilitacji.

Telefon komórkowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Kuba dużo czasu spędza w szpitalu i chciałby mieć kontakt ze swoją 12 – letnią siostrą Wiktorią, rodzicami, bliskimi i kolegami. Chłopiec marzy o telefonie komórkowym.