Dziecięce fantazje

LK
Imię dziecka:
Liliana
Wiek:
12
Województwo:
pomorskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Lila nie miała jeszcze nawet 5 latek, kiedy zaczęło się z nią dziać coś niepokojącego. Początkowo był to tylko ból rączki, ale ból się nasilał, a do tego doszła gorączka i osłabienie. Dziewczynka stała się apatyczna i osowiała, co było do niej zupełnie niepodobne. Pediatra ignorował prośby rodziców o skierowanie na badania, ale w końcu inny lekarz kazał zrobić morfologię. Wyniki okazały się na tyle alarmujące, że dziecko praktycznie od razu trafiło do szpitala. Następnego dnia wiadomo było już, co jej dolega. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Lila przeszła kilkumiesięczne leczenie szpitalne, a obecnie jest w trakcie chemioterapii podtrzymującej.

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Lilka spędza mnóstwo czasu w szpitalu albo domu i na razie nie ma możliwości bawić się ze zdrowymi rówieśnikami. Trzeba poczekać aż uda się zwalczyć wszystkie powikłania po chemii i wzmocnić odporność dziewczynki. Lilka marzy zabawkach, które umiliłyby jej ten trudny czas. Najbardziej chciałaby dostać interaktywną lalkę Barbie oraz zestaw kucyków Pony.

Aparat fotograficzny

Drugim marzeniem dziewczynki jest aparat fotograficzny a’la lustrzanka. Lilka odnalazła niedawno wielką przyjemność w robieniu zdjęć. Zawsze kiedy jest pochłonięta fotografowaniem rodziny albo przyrody, jej samopoczucie znacznie się poprawia.