Marzenie

Malwina sobczyk
Imię dziecka:
Malwina
Wiek:
22
Województwo:
łódzkie

Aparat z obiektywem makro FANTAZJA SPEŁNIONA

17-letnia Malwina z Kutna od 5 lat zmaga się z guzem mózgu. Dwa lata temu wydawało się, że udało się pokonać chorobę, niestety podczas badań kontrolnych zdiagnozowano wznowę. Nastolatka przeszła już kilka operacji wycięcia guza a obecnie przyjmuje chemię podtrzymującą. Jest bardzo słaba. Jakby tego było mało w wyniku ostatniej operacji Malwina straciła możliwość poruszania się oraz ma problemy z mową.

Pasją dziewczyny już od dawna jest fotografia. Malwina nawet zwykłym aparatem potrafi zdziałać cuda, dlatego od wielu lat jej największym marzeniem był aparat z obiektywem do robienia fotografii makro.

Marzenie Malwiny spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji do udziału, w której zaprosiliśmy wolontariuszy z Kanady.

Nasza wizyta zaskoczyła nieco nastolatkę i jej mamę, ponieważ pierwszy raz w historii okazało się, że przyjechaliśmy na spotkanie przed czasem. Nic się jednak nie stało, z wyjątkiem tego, że przerwaliśmy paniom popołudniową drzemkę. Wyjaśniły nam, że w nocy przeszła nad ich domem straszna burza i obie nie mogły spać. Malwina bardzo ucieszyła się z naszych odwiedzin i od razu zaprosiła nas do swojego pokoju. Żałowała, że nie ubrała się ładniej, ale dla nas nie miało to żadnego znaczenia. Uśmiech dziewczyny lśnił najmocniej, więc wygląd się nie liczył. Nasza podopieczna jest bardzo słaba i ma problemy z mówieniem, co powoduje w niej dużo frustracji, dlatego staraliśmy się sprawić żeby poczuła się w naszej obecności bardzo komfortowo. Oczywiście najlepszym sposobem na przełamanie lodów był moment odpakowania prezentów. Malwina prawie ze łzami w oczach otwierała kolejne pakunki. Elegancka torba, damskie kosmetyki oraz najważniejszy- obiektyw do zdjęć wywołały u niej niezwykle silną i szczerą radość.  Obdarowana podziękowała wszystkim za przyniesione prezenty słowami, które wywołały wielkie wzruszenie. Przedstawicielom fundacji również zakręciła się łza w oku. Widzieć radość i słyszeć jak dużo znaczy pamięć i wsparcie dla tak wspaniałej i niezwykłej bohaterki było dla nas największą nagrodą. Dziewczyna nie szczędziła nam pięknych słów, które płynęły prosto z jej serca. Długo siedzieliśmy wspólnie rozmawiając z całą rodziną.  To było wyjątkowe i wzruszające spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Po ciężkim leczeniu Malwina zmieniła się fizycznie i nie akceptuje swojego wyglądu, dlatego prosiła, aby nie zamieszczać w Internecie żadnych jej zdjęć. Szanujemy jej prośbę.

Za spełnienie największego marzenia Malwiny z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Grupie SET Sp. z o.o., członkowi Star Club, która wspiera nas regularnymi wpłatami za ufundowanie aparatu z obiektywem makro.
  • Inglot Sp. z o.o. za podarowanie kosmetyków;
  • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za podarowanie kosmetyków marki Oriflame i torebki dla Malwiny i jej siostry Weroniki;
  • Raiffeisen Bank Polska SA za podarowanie kosmetyków’
  • EUROCOMM PL Sp. z.o.o. za udzielenie rabatu na zakup aparatu z obiektywem.

Galeria

  • Malwina Sobczyk 11.07 (1).JPG