Marzenie

Zd
Imię dziecka:
Adrian
Wiek:
15
Województwo:
mazowieckie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

12-letni Adrian z Józefowa k/Warszawy zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni, chorobą genetyczną, na którą nie ma lekarstwa. Pomimo intensywnej rehabilitacji mięśnie ciała ulegają stopniowemu zanikowi, choroba postępuje szybko i nieubłaganie. Chłopiec nigdy nie chodził samodzielnie. Odkąd pamięta zawsze towarzyszył mu wózek inwalidzki. Dziś słabną już jego ręce. Adrian ma pełną świadomość swojej choroby, nigdy się z nią jednak nie pogodził.

12-latek marzył o nowym smartfonie oraz o prezencie związanym z jego wielką pasją – piłką nożną. Mogłaby to być rzecz z autografem jakiegoś znanego zawodnika lub gadżety z motywem jego ukochanej drużyny – Real Madryt lub reprezentacji Polski.

Fantazja  Adriana spełniła się w trakcie Podróży Spełnionych Fantazji, podczas której odwiedziliśmy go wraz z dwiema towarzyszącymi nam wolontariuszkami z Kanady.

Tego dnia gdy odwiedziliśmy chłopca, akurat były jego 12-ste urodziny, a on sam odpoczywał po niedawnej operacji kręgosłupa, która zmniejszy skrzywienie i usztywni jego ciało. Mama chciała urządzić mu niezapomniane przyjęcie urodzinowe. Mimo cierpienia jakie było jego udziałem, Adrian przywitał nas z uśmiechem na twarzy. Wnieśliśmy więc kolorowo opakowane podarunki, ale zanim pozwoliliśmy mu zobaczyć prezenty, zapaliliśmy świeczki na przepięknym torcie z motywem logo Realu Madryt. Po odśpiewaniu 100 lat w dwóch językach i zdmuchnięciu świeczek rozpoczęło się wielkie rozpakowywanie. Poza wymarzonym pięknym smartfonem, Adrian otrzymał gadżety Realu Madryt (koszulkę, szalik, kubek, ozdobny ołówek i długopis, piórnik, worek i etui) oraz coś czego zupełnie się nie spodziewał – oprawione w ramkę zdjęcie ukochanego piłkarza – Roberta Lewandowskiego z jego autografem oraz podpisaną przez niego piłkę na specjalnym pucharku. Emocje całkowicie zawładnęły naszym jubilatem. W oczach miał łzy wzruszenia, że Robert Lewandowski przekazał dla niego te prezenty. Dodatkowo poprzedniego dnia był mecz, w którym piłkarz strzelił dwa zwycięskie gole, a smartfon, który otrzymał chłopiec czyli Huawei jest modelem, który poleca jego idol!

12-latek był uradowany wszystkimi prezentami. Cieszymy się, że mogłyśmy wnieść trochę radości w jego życie. Emocji było naprawdę wiele, ale niedawna operacja dawała o sobie znać. Widzieliśmy, że Adrianka boli, dlatego nie siedziałyśmy długo. Przy nas nie chciał się położyć, więc bardzo cierpiał.

Za spełnienie marzeń chłopca z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Pani Dorocie Weka za ufundowanie smartfonu, piłki i zdjęcia z autografem Roberta Lewandowskiego oraz kosztów organizacji urodzin;
  • Firmie DANLOBinfo z Radomia za podarowanie koszulki i szalika Realu Madryt;
  • Firmie 4fanatic.com z Torunia za podarowanie gadżetów z Realem Madryt;
  • Cukierni „Andrzej Kozak” za podarowanie przepysznego tortu

Galeria

  • Adrian Jankowski (4).JPG
  • Adrian Jankowski (7).JPG
  • Adrian Jankowski (10).JPG
  • Adrian Jankowski (12).JPG
  • Adrian Jankowski (13).JPG