Marzenie

Michal
Imię dziecka:
Michał
Wiek:
19
Województwo:
wielkopolskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

18-letni Michał z podpoznańskiej wsi Rokietnica uczy się w ostatniej klasie szkoły zawodowej. W czerwcu zostanie kucharzem. Jednak gotowanie nie jest jego pasją. Telefon i komputer to cały świat nastolatka. Niby normalny widok, jednak Michał ucieka w nierealny świat nie tylko z powodu hormonów i okresu dojrzewania.

Kiedy miał 9 lat zdiagnozowano u niego guz mózgu. Po bardzo długim, wyczerpującym, intensywnym leczeniu, chemioterapiach, radioterapiach i operacji, nowotwór został pokonany. Cały czas jednak Michał jeździ na kontrole onkologiczne i badania, które, na szczęście, są dobre. Niestety, ta walka zostawiła po sobie rany - brak prawidłowego czucia w prawej ręce, ubytek wzroku i słuchu, zacinanie się przy czytaniu. Nastolatek ma problemy z nauką. W I kl. technikum nauczyciele zauważyli, że sobie nie poradzi i przenieśli go do zawodówki.

W związku z tym, że dla Michała najbezpieczniejszą przestrzenią jest ta wirtualna, jego największym marzeniem był nowy smartfon.

W okresie Świąt do domu nastolatka dotarła paczka dostarczona przez kurierów z firmy CAT LC Polska sp. z.o.o. Chłopiec nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy w środku znalazł swój wymarzony prezent. Dzięki tej niespodziance Michał będzie mógł oderwać się od codzienności, która nie zawsze jest dla niego przyjemna.

Spełnienie marzenia Michała było możliwe dzięki pracownikom z Servier Polska sp. z.o.o. Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie w pomoc podopiecznym naszej Fundacji!