Marzenie

F424cdaaf8
Imię dziecka:
Kinga
Wiek:
23
Województwo:
śląskie

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Pełnoletnia już Kinga z Dudek niedaleko Częstochowy zmaga się z powikłaniami po przebytym leczeniu z powodu guza mózgu. Mimo, że choroba jest w remisji, zniszczenia jakich dokonał guz mózgu, są ogromne. Przed chorobą nastolatka była wysportowana, osiągała doskonałe wyniki w nauce, teraz ma problemy z pamięcią, poruszaniem się i mówieniem. W związku z niepełnosprawnością ma mało przyjaciół. Jednak, pomimo ogromnych trudności, Kinga nie poddaje się. Dzielna siłaczka, codziennie walczy o powrót do pełnej sprawności, poddaje się intensywnej fizjoterapii i rehabilitacji. Marzy, ale przede wszystkim uśmiecha się do życia. Dziewczyna jest bardzo pozytywna, ale na wspomnienia o chorobie reaguje łzami.

Kinga marzyła o tablecie z klawiaturą, swoim małym prywatnym oknie na świat, lekkim i małym, który mogłaby wszędzie ze sobą zabrać. Marzenie to spełniło się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyli nam wolontariusze z Kanady.

Kinga z niecierpliwością czekała na naszą wizytę, a wraz z nią jej ukochana mama, brat oraz tata. Nastolatka bardzo przeżywała spotkanie z przybyszami z zagranicy. Był to dla niej wspaniały sprawdzian języka angielskiego, który dziewczynka zdała na piątkę. Zanim otworzyliśmy wszystkie prezenty, rozmawialiśmy przez ponad godzinę. Kinga rozumiała prawie wszystko i z chęcią tłumaczyła mamie o czym wszyscy mówią. Później jednak nadszedł długo wyczekiwany moment - otwarcie prezentów. Nastolatka była zachwycona! Każdy, absolutnie każdy prezent był dokładnie obejrzany i za każdym razem Kinga posyłała nam piękny uśmiech. Ten najważniejszy- nowoczesny tablet firmy HP wywołał furorę. Kinga czekała na niego ponad 2 lata, już przestała wierzyć, że kiedykolwiek go dostanie. Tablet wyglądał jak mini komputer, od razu został podłączony do ładowania, tak, żeby moment później móc uruchomić sprzęt. Kinga była przeszczęśliwa z prezentów, ale przede wszystkim z tego, że ktoś nareszcie ją odwiedził. Właśnie ta pamięć i nasza obecność liczyła się dla niej najbardziej.

 

Za spełnienie najskrytszego marzenia Kingi z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o. – Media Markt Warszawa IV za ufundowanie tabletu HP z klawiaturą;
  • Laboratorium Kosmetycznemu Dr Irena Eris za ufundowanie kosmetyków;
  • Firmie Bielenda za podarowanie zestawu do pielęgnacji ciała;
  • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za podarowanie kosmetyków i suplementów firmy Oriflame.

Galeria

  • Kinga Karon7.JPG
  • Kinga Karon10.JPG
  • Kinga Karon11.JPG
  • Kinga Karon12.JPG
  • Kinga Karon14.JPG