Marzenie

Wrzesien2010 029
Imię dziecka:
Oliwia
Wiek:
20
Województwo:
zachodniopomorskie

Wyjazd do Rzymu i spotkanie z Ojcem Świętym FANTAZJA SPEŁNIONA

15–letnia Oliwia z niewielkiej miejscowości Kliniska Wielkie w woj. zachodniopomorskim i  16–letnia Patrycja z Lubina w woj. dolnośląskim marzyły o tym samym, o wyjeździe do Rzymu. Poza podobnymi zainteresowaniami, niewątpliwie połączyła je choroba i podobne przeżycia. Oliwia od ponad pięciu lat dzielnie walczy z guzem mózgu i z licznymi powikłaniami po niezwykle intensywnym leczeniu – uszkodzenie wzroku, osteopenia, problemy hormonalne, kłopoty ze słuchem. Patrycja, stoczyła bój z nowotworem oczodołu. Dziś dziewczyna najgorsze ma już za sobą, pozostał strach i liczne powikłania okulistyczne i laryngologiczne będące następstwem bardzo intensywnego leczenia.

W bajecznych Włoszech dziewczyny spędziły niezapomniane 5 dni. Urokliwe Bracciano, Rzym, morze Tyreńskie. Nie da się w kilku słowach opisać tego co przeżyły, co zobaczyły, zjadły, dotknęły, powąchały. Nie zapomną słów wspaniałej przewodniczki, która odkryła przed nimi tajemnice Wiecznego Miasta. Plac św. Piotra, bazylika, Muzea Watykańskie. Papież Franciszek. Wzruszenia, emocje, łzy. Jednym słowem spełnienie. Spełnienie najskrytszych marzeń.

Z całego serca dziękujemy osobom, które wysłały charytatywny SMS na nr 7272 na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja za ufunowanie biletów na samolot, ubezpieczenia, przewodnika, upominków oraz wyżywienia podczas tej podróży marzeń.