Marzenie

Img-20130629-123533
Imię dziecka:
Damian
Wiek:
18
Województwo:
wielkopolskie

Ekspres do kawy FANTAZJA SPEŁNIONA

17-letni Damian mieszka w małej miejscowości Owińska w woj. wielkopolskim. 6,5 roku temu zdiagnozowano u Damiana przewlekłą białaczkę szpikową. Po chemioterapii, chłopiec przeszedł pierwszy przeszczep szpiku kostnego. Pod koniec 2008 r. nastąpił molekularny nawrót choroby. I znowu chemioterapia. W drugiej połowie 2009 r. Damian miał dwie dolewki szpiku. Chemię przyjmował do początku 2011 r. potem było wszystko dobrze, aż jesienią 2012 r. zaczęła go boleć prawa ręka. Okazało się, że nastąpiła kolejna wznowa. Wykryto guz za obojczykiem – mięsak granulocytarny, który spowodował wystąpienie Zespołu Hornera. Chłopiec ma niewładną prawą rękę, mniejsze prawe oko i opadającą powiekę. Miał też problem z nogą, ale udało się ją „rozchodzić”. Podano bardzo silną chemię, która nie zabiła nowotworu a bardzo osłabiła Damiana. Na początku 2013 r. guz został usunięty. Obojczyk jest spięty klamrami. W maju po raz drugi został przeszczepiony szpik. Chłopiec jest w trakcie leczenia. 

Damian jest smakoszem kawy. Nie pije oczywiście mocnego espresso, ale uwielbia wymyślnie podaną kawę, jak cappuccino, latte i inne. Chłopiec marzył o ekspresie ciśnieniowym do kawy, w którym mógłby przyrządzać sobie przepyszne napoje.

Tuż po Nowym Roku przedstawiciel fundacji przyjechał do Damiana z prezentami. Chłopiec bardzo się ucieszył z ekspresu. Ze względu na osłabienie i ryzyko infekcji nie może w ogóle wychodzić z domu, więc nie ma szans na wizytę w kawiarni. Damianowi bardzo spodobała się też książka wydawnictwa Reader’s Digest „Największe Sekrety Świata”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia marzenia Damiana z całego serca dziękujemy, a w szczególności:

  • Nestle Polska S.A. za podarowanie ekspresu Nescafe Dolce Gusto
  • Wydawnictwu Reader’s Digest za podarowanie książek
  • Koszty zakupu filmów, książek i realizacji marzenia zostały pokryte z zysku ze sprzedaży kart świątecznych.

Książki i filmy pomogą rozwiać nudę coraz szybciej zaglądającą pod dach Damiana. Natomiast kawa z wyjątkowego ekspresu przeniesie na chwilę Damiana w zupełnie inny świat, z dala od niezrozumienia i osamotnienia w rodzinnej miejscowości. Dzięki prezentem chłopcu będzie łatwiej znieść trudy leczenia.

Dziękujemy z całego serca – bez Was wniesienie tak wielkiej radości w życie Damiana nie byłoby możliwe.  

Galeria

  • DSC 0019 (2)
  • DSC 0025
  • DSC 0030