Marzenie

148983-407213136022123-1174593651-n-1
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
14
Województwo:
łódzkie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

7 - letni Kacperek z Sieradza zachorował pod koniec 2012 roku. Chłopiec walczy z mięsakiem pęcherza moczowego. Aby guz się nie rozprzestrzeniał po całym organizmie, Kacperkowi usunięto go wraz z 1/3 pęcherza moczowego. Obecnie Kacper przeszedł serię chemioterapii, którą jak na razie na szczęście znosi w miarę dobrze choć walczy z powikłaniami i bardzo męczącymi zmianami nastroju. Największym marzeniem chłopca było otrzymanie laptopa. Mógłby wtedy grać oraz rozwiązywać łamigłówki on-line, których jest wielkim fanem. Chłopiec marzył także o klockach Lego. Kacper wprost uwielbia gry strategiczne i przestrzenne.

Gdy nieśmiało zapukaliśmy w drzwi Kacperka okazało się, że chłopiec wyczekiwał nas od samego rana. Kacper szybko zrezygnował z zapamiętania imion odwiedzających go osób i gdy tylko zobaczył prezenty od razu chciał je odpakować. Wolontariuszki otoczyły Kacperka, który wygodnie siedział na dywanie i zastanawiał się, od którego prezentu należy zacząć. Sprawne ręce chłopca szybko poradziły sobie ze wszystkimi pakunkami.

Trudno powiedzieć, co zrobiło na chłopcu największe wrażenie. Gdy tylko odpakował 2 duże zestawy kocków Lego od razu zaczął snuć opowieści i wspaniałych miastach i o nowych możliwościach, które się otworzyły się przed nim.  Duża ilość elementów sprawiła, że chłopiec postanowił odłożyć prezent na potem, aby móc się cieszyć klockami wtedy jak nie będzie miał tylu gości. Podobnie było z komputerem - Kacper był tak zadowolony, że moment jego uruchomienia i prezentacji został przeniesiony „na później”, tak, aby chłopiec mógł poświęcić swojej wymarzonej rzeczy 100 % swojego czasu.

Chłopiec ułożył wszystkie prezenty, książki, sanki, pluszaki w jednym miejscu i podziwiał je przez moment. Jednak jednej rzeczy chłopiec sobie nie odmówił w naszej obecności – gier logicznych. Wprost nie mógł się doczekać, aby pobawić się z naszymi wolontariuszkami. Szybko okazało się, że Kacperek jest liderem w grach strategicznych i po prostu nie miał sobie równych. Na pocieszenie dla nas babcia Kacperka przygotowała pyszne ciasto, które osłodziło gorycz porażki dla każdego z nas. Tata Kacperka był bardzo dumny z syna i ze łzami w oczach obserwował nasza wizytę. W pewnym momencie chłopiec zaczął wyciągać wszystkie swoje zabawki, tak, że pokój, w którym się znajdowaliśmy zmienił się w prawdziwy plac zabaw.

Chwile, które spędziliśmy w domu Kacperka były niezapomniane. Pozytywna aura, którą wynieśliśmy ze spotkania towarzyszyła nam wszystkim jeszcze na długo.

Za spełnienie fantazji Kacperka z całego serca dziękujemy:

  • Panu Piotrowi Rojek za ufundowanie laptopa
  • Firmie Natec za przekazanie torby do laptopa
  • PKP Cargo za ufundowanie pamięci USB
  • Firmie Egmont za przekazanie gier oraz książek
  • Firmie Smyk za ufundowanie klocków Lego

Galeria

  • DSC 0308
  • DSC 0311
  • DSC 0313
  • DSC 0318
  • DSC 0329