Marzenie

P1010237-001
Imię dziecka:
Celia
Wiek:
25
Województwo:
małopolskie

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

18-letnia Celia z Krakowa zmaga się z poważną wadą serca i zespołem Downa, leczenie i choroby spowodowały wiele powikłań, Celia ma problemy z chodzeniem, niedługo ma mieć operację nóg. Mimo to Celia jest bardzo wesołą i otwartą dziewczyną, która uwielbia taniec i muzykę. Marzyła o wieży stereo i o tablecie. Fantazja Celii spełniła się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Nasza wizyta była dla niej wielką niespodzianką, ponieważ mama nie zdradziła ani jej ani jej siostrom Laurze i Wiktorii, co wydarzy się wieczorem. Mimo chwilowego zaskoczenia Celia przywitała wszystkich wielkim uśmiechem i bez zażenowania spojrzała na górę prezentów.

Prezenty Celia zaczęła rozpakowywać od największego. Na pierwszy rzut poszła oczywiście wieża, dziewczynka z niedowierzaniem, ale też przeogromną radością od razu zaczęła sprawdzać nowy sprzęt. Cały czas się uśmiechała, a gdy wolontariuszki uruchomiły wieżę i radio od razu zaczęła kołysać się w rytm muzyki. Zestaw płyt CD był kolejnym rozpakowanym prezentem. Celia włączyła jedną z płyt, którą były największe przeboje 2013 roku i zaczęła podrygiwać w rytm muzyki i wszystkich tym zaraziła, więc wizyta zamieniła się w małą imprezę muzyczno-taneczną. Kolejny prezent także niezwykle pochłonął Celię. Tablet sprawił, że kolejne pół godziny dziewczyna spędziła razem z jedną z wolontariuszek na odkrywaniu różnych funkcji nowego sprzętu elektronicznego. Był to niezwykły moment, ponieważ nie istniała pomiędzy nimi żadna bariera językowa, a jedynie wesoło, wspólnie spędzony czas.

Mama dziewczynki ugościła wszystkich pysznym ciastem, a dźwięki muzyki wypełniały tło do wesołych rozmów. Wolontariuszkom ciężko było opuszczać tę wesołą atmosferę. W podziękowaniu otrzymaliśmy przepięknego królika i jajko wielkanocne osobiście wykonane przez mamę Celii.

Za spełnienie fantazji Celi z całego serca dziękujemy

  • Firmie Most Wanted Products za ufundowanie wieży stereo
  • Firmie Acer za przekazanie tableta
  • Firmie Tarsago Polska Sp. z o.o. za przekazanie książek wydawnictwa Reader’s Digest
  • Osobom prywatnym, które wpłaciły darowiznę za ufundowanie płyt z muzyką

Sponsorzy