Marzenie

100-0002
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
15
Województwo:
podkarpackie

Lalki Barbie FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letnia Weronika cierpi z powodu gangliozydozy GM1. Weronika została zdiagnozowana na bardzo rzadką chorobę metaboliczną o podłożu genetycznym dopiero w wieku 8 lat. Do 6 roku rozwijała się prawidłowo i wspólnie z siostrą bliźniaczką cieszyły się dzieciństwem. Jednak, kiedy zaczęły się problemy neurologiczne i gastrologiczne, dziewczynka zaczęła cofać się w rozwoju. Choroba może być leczona jedynie objawowo, ale Weronika się nie poddaje i przy wsparciu rodziny dzielnie walczy. Fantazją Weroniki było posiadanie tabletu. Dziewczynka uwielbia także lalki Barbie i bawi się nimi każdego dnia. Marzenia Weroniki zostały spełnione podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Grupa wolontariuszek czekała na Weronikę przed blokiem, gdy te wraz z mamą przyjechały z szkoły. Weronika dzielnie maszerowała na pierwsze piętro, ponieważ jak najszybciej chciała znaleźć się w otoczeniu dziewczynek. Weronika nieśmiało usiadła tuż obok swojej mamy i ukochanej siostry i z dużą dozą rezerwy zaczęła rozpakowywać prezenty. Mama i Róża - siostra bliźniaczka- pomagały jej przez cały czas. Mimo, że Weronika ma problemy z mówieniem, gdy tylko otworzyła pierwsze pudełko z puzzlami wszyscy obecni w pokoju od razu usłyszeli jej zadowolenie. Dziewczynka otrzymała wiele prezentów, a przede wszystkim wymarzony tablet, domek dla lalek Barbie, dwie lalki, oraz karty do gry memo. Dzięki pomocy młodych Kanadyjek domek dla lalek postawiony został w mgnieniu oka, trudniejsze okazało się szybkie ułożenie puzzli. Po ponad godzinnej, wspólnej zabawie, aż żal było się rozstać. Dziewczynka była bardzo zadowolona z wizyty, a jeszcze bardziej z prezentów. Mocno uścisnęła nasze dłonie obdarzając nas na pożegnanie przepięknym uśmiechem.  

Z całego serca dziękujemy następującym firmom i osobom prywatnym, bez których realizacja marzeń Weroniki nie byłaby możliwa:

  • Firmie Acer Poland Sp. z o.o. za ufundowanie tabletu
  • Osobom, które wysłały charytatywny SMS na nr 7272 na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja, dzięki czemu mogliśmy ufundować domek dla lalek i akcesoria Barbie oraz puzzle i gry planszowe
  • Pani Iwonie Gadalskiej z przedszkola „ Mikołajek” w Warszawie za przekazanie dwóch pięknych lalek Barbie
  • Wydawnictwu Egmont za przekazanie gier i puzzli 

Sponsorzy

Galeria

  • DSC 0361
  • DSC 0362