Marzenie

Dsc06291-medium
Imię dziecka:
Julia
Wiek:
19
Województwo:
mazowieckie

Bilety na mecz Reprezentacji na Stadionie Narodowym FANTAZJA SPEŁNIONA

Julia „od zawsze” kibicuje naszej futbolowej reprezentacji. Ogląda wszystkie mecze z jej udziałem do końca wierząc w sukces. Dziewczynka marzyła, żeby razem z bliskimi wspierać naszą drużynę na żywo. Dodawać otuchy, zagrzewać do walki. Dopełnieniem szczęścia byłby mecz rozgrywany na Stadionie Narodowym.

Marzenie Julii spełniło się 5 marca. Dziewczynka mogła obejrzeć z trybun Stadionu Narodowego mecz Polska : Szkocja. Jednak zanim to nastąpiło, czekało ją jeszcze wiele atrakcji.

We wtorek 4 marca Julia ze swoją 10-letnią siostrą Martynką i tatą spotkała się z trzema innymi podopiecznymi fundacji w greckiej restauracji, Tawerna Patris. Tę czwórkę podopiecznych poza ciężkimi chorobami łączy wspólna pasja – piłka nożna. Integracyjne spotkanie odbyło się na godzinę przed treningiem obu reprezentacji i przebiegło we wspaniałej atmosferze.

Dzieci i ich opiekunowie mieli okazję się poznać i zjeść przepyszny posiłek. Wszyscy jednak oczekiwali godziny zero, która oznaczała wejście na murawę Stadionu Narodowego i zobaczenie z bliska naszej rodzimej reprezentacji. Dzięki wspaniałej organizacji ze strony PZPN, naszym podopiecznym został przydzielony osobisty przewodnik, który dbał, abyśmy nie zgubili się w przejściach i tunelach stadionu. Podopieczni w dużym skupieniu i oszołomieniu szli po cichutku w oczekiwaniu na wyśniony moment - wejście na murawę Stadionu, na której czekali na nich nie tylko słynni piłkarze, ale także najwyższe władze PZPN, z Panem Bońkiem na czele. Julia, Adrian, Maciek i Karol szybko zajęli najlepsze miejsca w pierwszym rzędzie. Zachwyceni zapoznawali się ze stadionem oraz podglądali rozgrzewających się zawodników. Na szczęście dla naszych marzycieli zawodnicy tacy jak Kuba Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski mieli dużo czasu, który poświęcili na rozmowę z dziećmi. Emocji było co nie miara! Podopisywali koszulki, pozowali do zdjęć. Julia i chłopcy byli zachwyceni, ale też lekko oszołomieni tak bliskim spotkaniem z gwiazdami.

Gdy po pierwszych 15 minutach ochrona poprosiła wszystkie postronne osoby do opuszczenia stadionu, nasi podopieczni byli jedynymi osobami, które miały okazję podziwiać trening Polaków do końca i podglądać techniki, które miały być zastosowane w dniu meczu. Wszyscy byli nieco onieśmieleni obecnością najważniejszych osób z PZPN, Panów Zbigniewa Bońka, Adama Nawałki oraz Tomasza Iwana. Dzieci czuły się bardzo dumne, że były na stadionie w tak ważnym momencie.

Najlepszy jednak prezent czekał na nas na samym końcu, tuż po skończonym treningu wszyscy gracze poświęcili nam 100 % swojej uwagi, podpisując koszulki, rozdając autografy oraz pozując do wspólnych zdjęć.

Każdy z naszych podopiecznych otrzymał oficjalną, nowo zaprojektowaną, koszulkę Reprezentacji Polski z podopisami naszej drużyny. Dzieci były dosłownie w siódmym niebie, a uśmiech nie schodził nikomu z twarzy. Pomimo ogromnego chłodu panującego na stadionie, atmosfera tego spotkania była bardzo gorąca.

Tuż po treningu Polaków, odbył się trening naszych rywali - Szkotów. Dzieci z podziwem oglądały wybiegających na murawę zawodników i próbowali rozpoznawać słynne gwiazdy, takie jak choćby Darren Fletcher. Niestety zimno i zmęczenie szybko wzięło górę i dzieci musiały wracać do hotelu troszeczkę wcześniej niż było to zaplanowane. Był to wspaniały i pełen niezwykłych emocji dzień. Długie oczekiwanie na spełnienie takiego marzenie zostało wynagrodzone dzięki wspaniałej postawie piłkarzy Reprezentacji Polskiej oraz PZPN.

Podopiecznych czekał kolejny dzień pełen atrakcji. Przed południem podopieczni spotkali się z pracownikami Fundacji i szkockimi fanami z The Tartan Army Sunshine Appeal. Spotkanie upłynęło w wyjątkowej atmosferze. Szkoci ubrani byli w tradycyjne stroje - różnokolorowe kilty oraz przepiękne czapki  ozdobnie znaczkami pochodzącymi z różnych zakątków świata i piórami. Dzieci usłyszały dźwięki prawdziwej szkockiej kobzy i otrzymały czapki reprezentacji Szkocji.

Fundacja Dziecięca Fantazja odebrała na spotkaniu symboliczny czek na 2000 funtów w ramach podziękowań za lata wspaniałej pracy na rzecz ciężko chorych dzieci w Polsce. Ogromnie cennym jest dla nas list od reprezentantów Parlamentu Szkockiego z podziękowaniami za trud i pracę na rzecz naszych podopiecznych. Spotkanie przebiegło w niezwykle podniosłej atmosferze, jednak nie brakowało wielu zabawnych sytuacji, zwłaszcza jak padło pytanie o to czy prawdziwi Szkoci noszą bieliznę pod kiltami, albo przy próbie grania na kobzie, na której polegli wszyscy łącznie z pracownikami Fundacji.

Pracownicy Fundacji czuli się ogromnie docenieni i bardzo wyróżnieni mocą ciepłych słów, jakie usłyszano na spotkaniu. Natomiast podopieczni Fundacji przygotowali na tą okazję ręcznie robione upominki. Wśród nich znalazła się żłobiona w drewnie i pomalowana flaga Szkocji. Była naprawdę przepiękna. Spotkanie trwało ponad godzinę i aż żal było się rozstawać. Było to bardzo przejmujące spotkanie zarówno dla naszych podopiecznych, pracowników Fundacji Dziecięca Fantazja jak i The Tartan Army Sunshine Appeal.

Atrakcji tego dnia było, co niemiara. Wszyscy w skupieniu oczekiwali na najważniejsze wydarzenie, czyli mecz na Stadionie Narodowym pomiędzy Polską a Szkocją. Tuż przed meczem, aby zebrać siły na wzorowe kibicowanie wszyscy spotkali się w Pizzerii z Nowolipek, gdzie zostali ugoszczeni wyśmienitą pizzą. Powracającym tematem było typowanie wyników meczu. Przeprowadziliśmy także quiz wiedzy o Szkocji. Po kolacji wszyscy udali się kolumną samochodów pod Stadion. Tam wśród 41 tysięcznego tłumu podopieczni Fundacji oczekiwali na pierwszy gwizdek. Rezultat meczu znają wszyscy, ale nie to było najważniejsze w tamtym momencie. Przepiękny stadion, wesoła atmosfera oraz morze biało-czerwonych szalików i kibiców, liczyły się bardziej niż przegrana. Możliwość oglądania na żywo gry zawodników, krzyki i śpiew były momentami, które wynagrodziły gorycz porażki polskiej drużyny. Dla podopiecznych fundacji najważniejsza była ich obecność na stadionie i możliwość zaśpiewania z rodakami hymnu.

Za spełnienie marzenia Julii z całego serca dziękujemy:

 • Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej
 • The Tartan Army Sunshine Appeal
 • Tawernie Patris
 • Pizzerii z Nowolipek

Tak wiele emocji i wrażeń, niezapomniane przeżycia byłyby bez Was niemożliwe.

Galeria

 • 894684654
 • DSC 0016
 • DSC 0025
 • DSC 0119
 • SAM 6481
 • SAM 6498
 • SAM 6504
 • SAM 6521