Marzenie

Dsc-0476
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
14
Województwo:
mazowieckie

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letnia Weronika z Julianowa k/Piaseczna choruje na rozszczep kręgosłupa czyli przepuklinę oponowo-rdzeniową. Weronika to dziewczynka bardzo dzielna. Miała już szereg operacji, w tym roku przeszła zabieg na nóżki, po którym była trzy miesiące w gipsie, a w drugiej połowie roku czeka ją jeszcze operacja kręgosłupa. 19 stycznia 2015 r. Weronika była gościem Gali „Rekord z fantazją” na Stadionie Narodowym, gdzie spełniło się jej marzenie i gdzie poznała młodą rekordzistkę świata i Guinessa, Olivię Rybicką-Oliver, która ustanowiła tego dnia rekord świata na najszybszy piruet na łyżwach. Od tamtej pory często dopytywała jak Olivia to zrobiła? I często wspominała ten wieczór.

Będąc w Polsce jako wolontariuszka z ramienia fundacji, Olivia spełniała marzenia dzieci. Podczas tej trasy postanowiła także odwiedzić Weronikę i przekazać jej własną łyżwę i certyfikat Guinessa z autografem na pamiątkę spotkania. Co to była za radość! Dziewczyny rozpakowywały całą górę prezentów i upominków w tym tablet, który Weronika będzie mogła zabierać do szpitala, oraz artykuły do prac plastycznych i manualnych. Jednak najważniejsza była przepięknie oprawiona łyżwa i certyfikat. Weronika powiedziała, że powiesi sobie te skarby nad łóżkiem.

Za spełnienie marzeń Weroniki dziękujemy Olivii oraz firmie Acer Poland Sp. z o.o. za ufundowanie tabletu. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 300 w Warszawie za podarowanie zabawek i artykułów szkolnych i plastycznych. Zakup pozostałych prezentów był możliwy dzięki Panu Markowi Sikorze - dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom.

Galeria

  • Weronika Adamiuk (2).JPG
  • Weronika Adamiuk (6).JPG
  • Weronika Adamiuk (7).JPG
  • Weronika Adamiuk (13).JPG