Marzenie

Dsc-0476
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
14
Województwo:
mazowieckie

Udział w koncecie Violetty FANTAZJA SPEŁNIONA

Zarówno 9-letnia Weronika z Piaseczna, jak i 13-letnia Joasia z Krakowa urodziły się z przepukliną oponową, której towarzyszą m.in. wodogłowie, neurogenny pęcherz, zniekształcenia stóp i skrzywienie kręgosłupa. Poruszają się na wózkach. Obie dziewczynki w swoim krótkim życiu przeszły już wiele ciężkich operacji.

 

Na szczęście choroba nie jest jedyną rzeczą, która je łączy. Obie są wielkimi fankami głównej bohaterki argentyńskiego serialu – Violetty. Śledzą jej losy w telewizji, poszukują informacji w Internecie, słuchają jej piosenek, oglądają teledyski i zbierają wszelkie możliwe gadżety z nią związane. Kiedy Weronika i Joasia dowiedziały się, że ich ukochana gwiazda przyjeżdża do Polski, aby dać koncert w Warszawie i Krakowie, z całego serca zapragnęły w nim uczestniczyć i zobaczyć swoją idolkę na żywo.

 

Marzenie dziewczynek o udziale w tym niezwykłym wydarzeniu spełniło się w sierpniu 2015 roku. Weronika zobaczyła artystkę 22 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, natomiast Asia kilka dni później 25 sierpnia na Tauronie Arena w Krakowie. Na scenie oprócz serialowej Violetty pojawili się też inni członkowie obsady, ale to przede wszystkim tytułowa gwiazda zdobyła serca młodych fanek. Wrażenia były niezapomniane! Dziewczynki były zachwycone i wprost nie mogły oderwać oczu od fantastycznego zespołu i tancerzy. Podczas koncertu usłyszały najlepsze piosenki z trzech sezonów serialu i zobaczyły wspaniałą scenografię, grę świateł, niesamowitą choreografię i olśniewające kostiumy. Wszystko wyglądało bajecznie i bardzo efektownie. Ach, co to były za emocje! Śpiewom i oklaskom nie było końca. Oprawa artystyczna koncertu zrobiła na Weronice i Joasi ogromne wrażenie.

Występ trwał prawie dwie godziny, dlatego nasze dzielne fanki wróciły do domu zmęczone, ale szczęśliwe. Obie były bardzo zadowolone i naładowane pozytywną energią. Jeszcze wiele dni później wspominały koncert jako wydarzenie, które chciałyby przeżyć raz jeszcze. To magiczne show z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci, a wspomnienie o nim jeszcze nieraz wywoła uśmiech na ich twarzach!

Marzenie Weroniki i Joasi stało się rzeczywistością dzięki The Walt Disney Company. W imieniu fundacji, dziewczynek oraz ich rodzin serdecznie dziękujemy za tak niesamowity prezent. Pozwolił on przenieść się naszym Podopiecznym w inny świat – świat, gdzie nie istnieją choroby ani smutek.

Dziękujemy przede wszystkim:

  • Pani Marcie Grant z The Walt Disney Company (Polska) Sp. z o.o. za przekazanie biletów na koncert dla Weroniki i Joasi oraz ich najbliższych;
  • Panu Łukaszowi Kopańskiemu z firmy PL.2012+  za pomoc w uzyskaniu bezpłatnych biletów dla dziewczynek;

Galeria

  • Joanna Kowalska (1)
  • Joanna Kowalska (2)
  • Joanna Kowalska (3)
  • Joanna Kowalska (4)
  • Joanna Kowalska (5)