Marzenie

Obraz-019
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
21
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Aparat fotograficzny FANTAZJA SPEŁNIONA

16-letnia Klaudia z miejscowości Babki Oleckie zmaga się z chłoniakiem limfoblastycznym umiejscowionym w kręgosłupie, w odcinku szyjnym. Klaudia przeszła ciężkie leczenie, obecnie jest na chemii podtrzymującej do połowy 2016 roku, a następnie czeka ją operacja kręgosłupa i długa rehabilitacja. Klaudia interesuje się makrofotografią i jej największym marzeniem jest posiadanie aparatu fotograficznego typu lustrzanka. Jak każda młoda kobieta pragnie ładnie wyglądać więc jej drugim marzeniem było posiadanie kosmetyków.

Marzenie Klaudii spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, podczas której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Klaudia to bardzo miła, otwarta dziewczyna. Cała, 3 pokoleniowa rodzina w komplecie czekała na naszą wizytę. Klaudia, jest fanką motorów. W pokoju ma na półkach 3 kaski. To tata zaraził ją tym hobby, ale mama też jeździ. Klaudia przed chorobą próbowała jeździć, ale głównie jako pasażerka. Teraz niestety nie może poświęcić się swojej pasji, bo ma guzy w kręgosłupie i chodzi w konstrukcji podtrzymującej kręgosłup i kołnierzu na szyję. Będzie musiała nosić to jeszcze przynajmniej przez kolejny rok.

Klaudia była bardzo zaskoczona widokiem tak wielu kolorowych pakunków. Najpierw Klaudia rozpakowała tapetę z motocyklem - była zachwycona, dosłownie skakała z radości. Kosmetyki też bardzo ją ucieszyły. Nie mogła uwierzyć, że dostała ich aż tyle. Mama powiedziała, ze może w końcu przestanie jej zabierać. A Klaudia powiedziała, że podzieli się z mamą. Klaudia bardzo lubi się malować, dbać o ciało dlatego wszystkie kosmetyki do makijażu i do ciała bardzo przypadły jej do gustu. Spodobały jej się też błyszczące lakiery do paznokci.

Klaudia otrzymała także filmy, które też jej się spodobały. Jeden z nich to horror i powiedziała, że lubi horrory. Budowaliśmy napięcie dając jej albumy na zdjęcia i książkę do makrofotografii. Kiedy dostała aparat, z emocji nie mogła otworzyć pudełka. Jak już się to udało, to sama go złożyła, ustawiła wszystko co trzeba i zrobiła próbne zdjęcia. Powiedziała, że aparat robi bardzo dobre zdjęcia. Porobiła zdjęcia nam i wielu różnym przedmiotom. Zaczęła się rozmowa z wolontariuszami. Klaudia pytała rówieśników o różne rzeczy,  a oni ją. To była fajna rozmowa. Klaudia  trochę sama mówiła po angielsku.

Mama poczęstowała nas sokiem i cukierkami, m.in. Michałkami, które bardzo smakowały wolontariuszom. Po sesji zdjęciowej na podwórku, gdzie ustawiła wszystkich Klaudia wybierając miejsce z dobrym światłem  zjedliśmy razem z całą rodziną pyszny bigos z ich młodej kapusty. Wszystkim bardzo smakował.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za spełnienie marzeń Klaudii, a w szczególności:

  • Saturn Planet Katowice za podarowanie lustrzanki z akcesoriami;
  • DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina za podarowanie książki o makrofotografii;
  • Agencji Reklamowej WidePrint z Opola za podarowanie fototapety z motocyklem;
  • Firmie INGLOT za podarowanie kuferka i kosmetyków;
  • Laboratorium Kosmetycznemu Dr Irena Eris Sp. z o.o. za podarowanie kosmetyków;
  • AVA Laboratorium Kosmetyczne za podarowanie kosmetyków;
  • Fundacji Pomocy Społecznej EVA za podarowanie albumów na zdjęcia;
  • Raiffeisen Polbank S.A. za ufundowanie filmów. 

Sponsorzy

Galeria

  • Klaudia Ademeit (1)
  • Klaudia Ademeit (2)