Marzenie

244
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
12
Województwo:
wielkopolskie

PlayStation4 z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

11-letni Kuba z Poznania przeszedł walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną. Choć leczenie onkologiczne zostało już zakończone, Kuba nadal zmaga się z bardzo wieloma powikłaniami, głównie bólami kości, stawów, osłabieniem, boreliozą, obniżoną odpornością. Chłopiec marzył o posiadaniu konsoli PS4.

Marzenie naszego podopiecznego spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której brały również udział wolontariuszki z Kanady. Kubę odwiedziliśmy dość późnym wieczorem, ponieważ mamie bardzo zależało, aby bez pośpiechu porozmawiać z Kubusiem i spędzić z nim trochę czasu. Następnego dnia rano miał zaplanowaną wizytę u onkologa. Wizyta przebiegła fantastycznie! Przede wszystkim Kuba wspaniale mówi po angielsku, co było wielką niespodzianką. Poza tym zadziwił nas ogromną wiedzą z zakresu historii Polski i Europy, zarówno tej dawnej jak i nowoczesnej. 11-latek interesuje się także animacją oraz komputerami i sam próbuje tworzyć proste animacje. Do tego nie lubi marnować czasu, za to uwielbia się uczyć i pogłębiać wiedzę na różne tematy. Jednocześnie Kuba jest także „zwykłym” chłopcem, któremu choroba zabrała część dzieciństwa. Brakuje mu kolegów i wspólnych zabaw, dlatego spotkanie z nami było dla niego bardzo ważne.

Kuba śmiało rozpakowywał prezenty i komentował każdą otrzymaną rzecz. Można powiedzieć, że wszystkie niespodzianki były trafione – książki historyczne i przyrodnicze, jak również sejf do złożenia i inne gadżety. Oczywiście nasz marzyciel najbardziej ucieszył się z konsoli PS4. Teraz będzie mógł zaprosić do domu kolegów i wspólnie grać w ulubione gry.

Po rozpakowaniu prezentów zagraliśmy w grę Jenga i razem układaliśmy różne konstrukcje z klocków. Odbyły się nawet zawody drużynowe pt. kto zbuduje wyższą wieżę! Było dużo śmiechu, radości i wspaniałej zabawy. Ciężko nam było się rozstać, ale bardzo późna pora w końcu nas do tego zmusiła.

Za spełnienie marzeń Jakuba dziękujemy:

Grupie Pracuj.pl,  za przekazanie środków na zakup konsoli PS4 z grami, książek i worka odblaskowego. Grupa Pracuj.pl została sponsorem świątecznej Gali „Mikołajki z Fantazją”, dzięki czemu część środków mogliśmy przeznaczyć na spełnienie noworocznych marzeń;

Mechanical Models Sp. z o.o. za podarowanie mechanicznego modelu Sejf;

Zysk i S-ka Wydawnictwo za podarowanie książki historycznej;

Fundacji Unum za podarowanie bidonu i spinnera;

Wydawnictwu Edgard za przekazanie quizu.

Galeria

  • Jakub
  • Jakub1
  • Jakub2