Marzenie

Oliwier 1
Imię dziecka:
Oliwier
Wiek:
10
Województwo:
lubuskie

PSP z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

Oliwier walczy z guzem mózgu - Medulloblastoma IV stopnia, guz był umiejscowiony na móżdżku, wielki, z naciekami na rdzeń. Jego rozmiary spowodowały wodogłowie, w płynie rdzeniowym pojawiły się komórki rakowe. W lipcu chłopiec wziął ostatni blok chemii i czekają na wyniki badań. Mama się śmieje, że już niedługo będzie musiała kupić synkowi żel na porost włosów. Oliwier nie ma jeszcze włosów na głowie, ale już widać meszek.

Choroba bardzo zmieniła Oliwiera. Wydoroślał, wyciszył się, wycofał. Już nie tęskni tak bardzo za zabawą z dziećmi. Woli sam. Głównie bawi się w wyobraźni, która jest nieograniczona, nie ma w niej bólu, cierpienia, szpitali, kroplówek. Są za to wyścigowe dinozaury, przedziwny bajkowy świat. Oliwer wymarzył sobie konsolę Playstation Portable z grami wyścigowymi, samochody w każdym możliwym wydaniu i dinozaury pod każdą możliwą postacią.

Marzenia Oliwiera spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Chłopiec czekał na nas od rana, a jego dom był również pełen ludzi - ciocia, kuzyn, kuzynka, mama, tata i zwierzęta.  Oliwier wcale nie wydawał się tym przejmować, z należytą cierpliwością, spokojnie otworzył prezenty i za każdy za osobna podziękował dużym uśmiechem. Chłopiec był wniebowzięty – PS Vita, kilka dodatkowych gier, zabawki – samochody, duży 3-poziomowy garaż, mata z planem ulic, a zwłaszcza jego ukochane dinozaury całkowicie skradły mu serce. Tych ostatnich było tak wiele, że trudno nawet wszystkie wymienić (figurki, pluszaki, marionetka, wykopaliska, naklejki ścienne, czy w końcu puzzle i gry). Istny „dinozaurowy” zawrót głowy. Pobawiliśmy się trochę z Oliwierem każdą zabawką, a na koniec wizyty chłopiec wszystkich uściskał. Widok szczęśliwego Oliwiera był największym podziękowaniem, a wizyta u niego była po prostu fantastyczna!

Serdecznie dziękujemy osobom, które wysłały charytatywny SMS na nr 7272 na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja, dzięki czemu mogliśmy ufundować Oliwierowi upragnione zabawki.