Marzenie

Zdjecie0119
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
14
Województwo:
małopolskie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kuba z Wieliczki ma 13 lat i dzielnie walczy z guzem mózgu. Chłopiec przechodzi obecnie leczenie z wykorzystaniem radioterapii, co sprawia, że jego życie toczy się w szpitalu lub w domu. Kiedy tylko ból nie jest silny, chłopiec stara się być normalnym nastolatkiem. Uwielbia gry komputerowe i komiksy. Wielkim marzeniem Kuby był laptop, takie prywatne okno na świat.

Marzenie Jakuba spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Jakub z rodziną wypatrywał nas rana. Przyjechaliśmy nieco później niż było to zaplanowane, tata chłopca myślał nawet, że już raczej nie dotrzemy. Cała rodzina czekała na nas pięknie ubrana i zaprosiła nas to pokoju gościnnego gdzie przywitał nas Kuba. Jako, że była niedziela brat Kuby, Dawid, również był w tym czasie w domu. Początkowo bracia byli nieco onieśmieleni, ale przyniesione podarunki szybko przełamały pierwsze lody. Kuba zaczął od najważniejszego prezentu, nowoczesnego laptopa Lenovo z oprogramowaniem Windows 8. Następnie chłopiec zaczął odpakowywać resztę podarunków m.in. artykuły papiernicze, ulubione komiksy oraz akcesoria piłkarskie. Na widok piłki nożnej w rozmiarze, który został użyty podczas Euro 2012 (oczywiście wiemy to od Kuby), wielki fan piłkarski Kuba nie potrafił powstrzymać się od okrzyku radości. Piłka nożna stanowi cały świat chłopca. Jego ulubioną drużyną jest FC Barcelona. Tata Jakuba od kilku tygodni przygotowuje dla chłopca pokój, pomalowany w barwy klubowe FC Barcelony. Dzięki pomocy finansowej całej rodziny zakupiono także dywan, pościel i wiele rzeczy z logiem FC Barcelona.

Mama Kuby przygotowała dla nas słodki poczęstunek, nie zabrakło również przepysznej sałatki. Po prawie dwugodzinnej wizycie pożegnaliśmy Kubę i jego kochającą się rodzinę. To było niezapomniane spotkanie.

Za spełnienie marzenia Jakuba z całego serca dziękujemy:

  • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za podarowanie laptopa;
  • Fundacji EVA za przekazanie piłki nożnej i figurek piłkarskich, stołu do gry w piłkarzyki i piłkarskich akcesoriów;
  • Wydawnictwu Egmont za ufundowanie komiksów;
  • National Geographic za przekazanie magazynu National Geographic;
  • Raiffeisen Polbank S.A za ufundowanie akcesoriów papierniczych z piłką nożną;
  • Firmie Allnet za przekazanie torby na laptopa;
  • Igorowi Kot za przekazanie małych deskorolek z płytami;

Sponsorzy

Galeria

  • SAM 7001
  • SAM 7003