Marzenie

Michalkowo-maj-2013-26
Imię dziecka:
Bartosz
Wiek:
17
Województwo:
podkarpackie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

17-letni Bartek urodził się zespołem wad wrodzonych. Chłopiec nie chodzi i nie mówi, ale wiele rozumie. Dodatkowo zmaga się z rzadką wadą genetyczną o nazwie aberracja chromosomowa, polegającą na zmianie struktury lub liczby chromosomów. U nastolatka zmiana ta jest bardzo nietypowa i lekarze nie są w stanie jej nazwać. Zdiagnozowano u niego również zespół Arnolda-Charliego, który jest spowodowany zaburzeniem rozwoju tyłomózgowia i polega na przemieszczaniu się pnia mózgu oraz rdzenia do kanału kręgowego. Chłopiec zmaga się też z napadami padaczki. Z powodu licznych wad genetycznych przeszedł wiele operacji i musi być poddawany stałej rehabilitacji.

Pomimo dużego cierpienia i licznych ograniczeń, Bartek jest wesołym chłopcem. Uwielbia tygrysy, oglądanie bajek oraz spotkania z innymi dziećmi podczas zajęć w ośrodku terapeutycznym.

Zaraz po dostarczeniu paczki Bartek zapoznał się z laptopem i od tej chwili nie chce się z nim rozstawać. Wielką radość sprawia mu naciskanie klawiszy oraz otwieranie i zamykanie ekranu, co może robić do woli, ponieważ prezent przeznaczony jest tylko dla niego.  Bardzo podoba mu się też oglądanie bajek na nowym urządzeniu. Jest ono małe i lekkie, a dzięki obrotowemu ekranowi łatwo ustawić go przy łóżku chłopca, w którym spędza najwięcej czasu. Nowy laptop pozwoli także na domową terapię dzięki możliwości korzystania z materiałów przysyłanych przez ośrodek terapii w czasie zawieszenia stacjonarnych zajęć z powodów pandemii. Pozostałe niespodzianki, czyli ciastolina i pluszowa maskotka również spotkały się z życzliwym przyjęciem.

Serdecznie dziękujemy Euro-Net Sp. z o.o. za spełnienie marzenia Bartka o laptopie oraz CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie paczki.

Galeria

  • Bartosz Kozik1.0
  • Bartosz Kozik8.0
  • Bartosz Kozik9.0