Marzenie

Fotod (2)
Imię dziecka:
Tobiasz
Wiek:
7
Województwo:
lubelskie

Spotkanie z paleontologim FANTAZJA SPEŁNIONA

O tym, że marzenia się spełniają wie dobrze 8-letni Tobiasz z woj. lubelskiego. Chłopiec stoczył ciężki bój z ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziś czuje się lepiej, pozostały tylko powikłania po chemioterapii. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z Tobiaszem w ubiegłym roku, kiedy to otrzymał wymarzone zabawki. Ale zabawki to tylko część jego marzeń. Tobiasz wyśnił sobie… No właśnie… O tym co będzie robił w przyszłości Tobiasz wiedział już w wieku 3 lat. Już wtedy postanowił, że zostanie paleontologiem. Jego miłość do dinozaurów jest wielka i niezmienna.

Największym marzeniem Tobiasza było spotkanie z paleontologiem i to marzenie się spełniło. Tobiasz, jego młodszy brat Nataniel i rodzice spędzili w Warszawie dwa cudowne dni a ich wyjątkowa przygoda zaczęła się od spotkania z Panem Tomaszem Sulejem, doktorem paleontologii. Spotkaliśmy się w Muzeum Ewolucji. Fakty, ciekawostki, zaskakujące historie a wszystko to w otoczeniu skamielin, szczątków i postaci dinozaurów. Powoli oglądaliśmy wszystkie eksponaty wsłuchując się w historię każdego z nich. Tobiasz jakby nie wierzył, że to wszystko dzieje się naprawdę. To było wyjątkowe spotkanie. W prezencie od Pana Tomasza chłopiec otrzymał prawdziwą skamielinę kręgu mezopotaura. Były też autografy i zaproszenie na sierpniowe wykopaliska.

Trudno nawet opisać radość Tobiasza. Po spotkaniu w muzeum Tobiasz i jego bliscy wjechali na XXX piętro PKiN i jak przyznali potem widok Warszawy z „lotu ptaka” robi wrażenie. Zadowoleni, ale też ciut zmęczeni udali się do hotelu. Chwila odpoczynku, przepyszna pizza, spacer do Łazienek i szaleństwa na placu zabaw. To był wyjątkowo intensywny dzień, a mimo to chłopcy długo nie mogli zasnąć.  Następnego dnia wszyscy wstali bardzo wcześnie. Po przepysznym śniadaniu przyszła pora na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Chwile spędzone w jego murach na pewno na długo pozostaną w Ich pamięci. Szkoda tylko, że nie dało się zobaczyć wszystkiego. Prosto z muzeum udaliśmy się na smaczny obiad w przytulnym miejscu.  Moglibyśmy siedzieć godzinami, ale przecież czekały na nas szaleństwa w warszawskim ZOO.

Tego dnia Fundacja Dziecięca Fantazja organizowała „Wieczór Marzeń w warszawskim ZOO”. Czasu starczyło jedynie na zabranie rzeczy z hotelu i już spotkaliśmy się w ogrodzie zoologicznym, by wraz z innymi nieuleczalnie i przewlekle chorymi oraz niepełnosprawnymi dziećmi świętować ich wyjątkowy dzień – Dzień Dziecka. Kolejny już, cudowny, bogaty w atrakcje Wieczór Marzeń. Afrykańskie rytmy i bębniarze, aktorzy Teatru Lalka, uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej czy pokaz tresury psów policyjnych. Tańczyliśmy, graliśmy na bębnach, oglądaliśmy przedstawienie, głośno śmialiśmy się „do naszych cyrkowców”. Jak co roku przyjechali również strażacy i policjanci.  Nie sposób nie wspomnieć też o ognisku z kiełbaskami i pysznym słodkim poczęstunku. A to tylko niektóre z atrakcji. Tobiasz do dziś wspomina ratownika medycznego i ćwiczenia na fantomie. I znów czas płynął zdecydowanie zbyt szybko. Przygoda Tobiasza powoli dobiegała końca. Na pożegnanie Tobiasz i Nataniel otrzymali torebki z upominkami i … zaproszenie na przyszły rok. Bo przecież na pewno się spotkamy na kolejnym Wieczorze Marzeń.

Za spełnienie marzenia Tobiasza z całego serca dziękujemy:

 • Panu Tomaszowi Sulejowi za zaproszenie i poświęcenie czasu Tobiaszowi
 •  Zarządowi PKiN sp. z o.o. za przekazanie biletów na wjazd na taras widokowy
 • Hotelowi Mercure Grand Warszawa za udzielenie gościny Tobiaszowi
 • Pizzerii Dominium za zaproszenie na przepyszną pizzę
 • PHU Mikjul Karolina Kubis za przekazanie dla Tobiasza figurek dinozaurów i puzzli
 • Wydawnictwu Arti za przekazanie dwóch encyklopedii dla Tobiasza
 • Firmie COREX Sp. z o.o. za przekazanie samochodzików dla Tobiasza i jego brata Nataniela
 • Wydawnictwu Egmont za książeczki dla Nataniela, brata Tobiasza
 • Firmie Granna Sp. z o.o. za przekazanie gry dla Nataniela, brata Tobiasza
 • Firmom, dzięki którym nasz Wieczór Marzeń był tak cudowny

Galeria

 • 20130606021
 • 20130606024
 • 20130606038
 • 20130606040
 • SAM 5928.JPG
 • SAM 5931.JPG