Marzenie

Aa
Imię dziecka:
Krzysztof
Wiek:
17
Województwo:
podkarpackie

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

16-letni Krzysztof z Łętowni cierpi z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej czyli rozszczepu kręgosłupa. Jest to choroba wrodzona. Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, dlatego ma ograniczone formy rozrywki. Krzyś jest wielkim fanem piłki nożnej i ogólnie sportu. Lubi także gry komputerowe i telewizyjne. Marzył o posiadaniu TV i konsoli PS3 z grami. Fantazja Krzysztofa spełniła się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, podczas której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Krzyś wraz z rodzicami i bratem wypatrywali naszych wolontariuszy z daleka. Jak tylko przyjechaliśmy rodzice i brat od razu zaoferowali nam pomocną dłoń, żeby przenieść cenne pakunki do domu. Tam czekał na nas Krzysztof. Przywitał nas pięknym uśmiechem i od razu zabrał się do odpakowywania prezentów. Najpierw rozpakowany został telewizor, który w mgnieniu oka stanął w miejscu starego, następnie przy pomocy naszych młodych specjalistek, szybko zainstalowane zostało PlayStation3. Chłopak przyznał szczerze, że grał na konsoli tylko raz w życiu i na pewno na początku będzie to dla niego duże wyzwanie. Gdy do stacji dysku trafiła FIFA, poczuliśmy się jak na Stadionie Narodowym. Fantastyczna grafika oraz udźwiękowienie sprawiły, że Krzyś na chwilę zapomniał o codziennych zmaganiach z chorobą. W tym czasie towarzystwa dotrzymywał nam brat chłopca i rodzice. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat lokalnej społeczności i wyrobów wikliniarskich, z których słynie okolica. Na koniec w ramach podziękowań, każda z wolontariuszek i przedstawiciele Fundacji dostali na pamiątkę piękne koszyki wiklinowe oraz tace ręcznie uplecione przez dziadka Krzysztofa. Radości i uśmiechów nie było końca. Nigdy nie zapomnimy tej wizyty. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wnieść w życie Krzysia tak dużo radości.

Z całego serca dziękujemy następującym firmom i osobom prywatnym, bez których realizacja marzenia Krzysztofa nie byłaby możliwa:

  • Media Markt Polska Sp. z o.o. z Konina za podarowanie telewizora oraz Media Markt Polska Sp. z o.o. z Bydgoszczy za podarowanie konsoli PlayStation3 z grami
  • Electronics Arts Polska Sp. z o.o. za przekazanie gier
  • Tarsago Polska Sp. z o.o. za przekazanie książek i albumów wydawnictwa Reader’s Digest 

Sponsorzy

Galeria

  • DSC 0237
  • DSC 0243
  • DSC 0248