Marzenie

Jakub Matusiak
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
10
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Konsola Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

6-letni Kuba z Olsztyna od urodzenia cierpi na ciężką, złożoną wadę serca. Kubuś miał już kilka operacji, czuje się w miarę dobrze, ale serduszko to tykająca bomba. W ostatnim czasie nastąpiło duże pogorszenie, ale ponieważ lewa komora wciąż jest na granicy normy termin operacji przesunięty został na początek 2017 roku.  Kubuś nie może się męczyć, biegać, ale trudno to wytłumaczyć pełnemu energii i radosnemu chłopczykowi. Kubuś często choruje, przez co nie może wychodzić z domu, dlatego posiadanie konsoli Xbox Kinect było jego wielkim marzeniem.

Marzenie Kuby spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyli nam wolontariusze z Kanady. Kuba mieszka ze starszym bratem i mamą i czekał na nas od rana. Gdy weszliśmy zaczął skakać i okazywać radość okrzykami. Kubuś wcale nie był nieśmiały i cieszył się absolutnie ze wszystkiego, z każdej najmniejszej rzeczy. Niecierpliwie rozpakowywał kolejne kolorowo opakowane paczki i paczuszki, aby po chwili spokojnie oglądać i rozpracowywać każdą rzecz. Kubuś otrzymał klocki Lego, samochód zdalnie sterowany, tor i garaż oraz samochodziki, ale nie spodziewał się, że tego dnia otrzyma również główny prezent czyli Xbox One z grami i dwa pady! Gdy otworzył pudełko zaczął ściskać wszystkich i bardzo, bardzo się cieszył, że będzie mógł grać z bratem w ulubione gry.

Wizyta u Kuby była wyjątkowa, wspaniała i naładowana różnymi emocjami – od wielkiej radości, po skrajny smutek. Mama Kuby pokazała nam filmik z urodzin i pierwszych bardzo trudnych miesięcy i lat życia Kubusia. Kuba jest świadomy choroby. W pewnym momencie gdy zmęczył się zabawą nagle opadł całkowicie z sił i musiał się natychmiast położyć. Mama zbadała poziom tlenu, ciśnienie i po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy. Kubuś jednak potem spokojniej się bawił i układaliśmy razem klocki Lego.

Kilka godzin spędzonych na zabawie z Kubusiem minęło bardzo szybko i wkrótce był czas się żegnać. Kubuś wcale nie chciał żebyśmy szli, nam również przykro było się rozstawać z tym wspaniałym chłopcem. Uściskaliśmy się na koniec i pożegnaliśmy tę wspaniałą rodzinę wiedząc, że teraz Kubuś ma nowe zabawki i wkrótce po podłączeniu nowego Xboxa pogrąży się w zabawie.

Za wniesienie tak wielkiej radości w życie Kuby dziękujemy Media Markt Szczecin I, który przekazał Xbox One z grami. Dodatkowy pad, zabawki i klocki Lego zostały ufundowane przez Pana Marka Sikorę. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 300 w Warszawie dziękujemy za podarowanie zabawek i artykułów szkolnych i plastycznych - dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom.

Galeria

  • Jakub Matusiak (2).JPG
  • Jakub Matusiak (3).JPG
  • Jakub Matusiak (4).JPG
  • Jakub Matusiak (11).JPG