Marzenie

Igor Sikora
Imię dziecka:
Igor
Wiek:
16
Województwo:
śląskie

Gry do Xbox 360 FANTAZJA SPEŁNIONA

Niespełna 12-letni Igor z Sosnowca żyje z przepukliną oponowo-rdzeniową. Poza tym, że poruszanie się wymaga od niego znacznie więcej wysiłku niż od zdrowych osób, niczym nie różni się od swoich rówieśników. No, może tym, ze jest niezwykle wrażliwy. Na każde wydarzenie, złe czy dobre, reaguje nad wyraz emocjonalnie.

Największym marzeniem Igora były gry na jego ulubioną konsolę Xbox. Fantazja ta spełniła się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, do udziału w której zaprosiliśmy grupę kanadyjskich wolontariuszy.

Igor wiedział, że odwiedzą go goście.  Tej okazji ani on, ani jego 7-letni brat Leon, nie poszli do szkoły. Mimo, że mama starała się wystudzić emocje, kiedy przyszliśmy nerwy wygrały z rozsądkiem. Igor potrzebował trochę czasu w swoim pokoju, ze swoim ukochanym bratem, żeby zwyczajnie ochłonąć z wrażenia. Jeszcze nie zobaczy prezentów, a już był wzruszony. Nie chciał słyszeć o wyjściu do pokoju dziennego, a o prezentach lepiej było nie wspominać.

Wolontariusze, pojedynczo wchodzili do pokoju chłopców i przyglądali się jak bracia grają na Xboxie. W końcu zaczęli grać wspólnie. W tym czasie opiekunowie wolontariuszy dowiedzieli się od rodziców o wielkiej fascynacji muzyką Iron Maiden i o tym, jak żyje Igor. On najzwyczajniej w świecie, żyje jak każde zdrowe dziecko. Tak jest traktowany przez rodziców, wszyscy wymagają od niego normalnych czynności i zachowania. W szkole nie ma taryfy ulgowej, ani na żadnym treningu. Igor jest bardzo aktywny. Uwielbia piłkę nożną. Jego idolem jest oczywiście nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Chłopiec nie chodzi samodzielnie, ma ortezy, pęcherz neurogenny, wodogłowie, a mimo to marzy, żeby zostać piłkarzem.

Dzięki wspólnej grze na konsoli Igor uspokoił się i zaczęło się rozpakowywanie wielu kolorowo opakowanych paczek. Książki zostały obejrzane i odłożone na później, podobnie jak zdalnie sterowany helikopter. Uśmiech zaczął wypływać na twarz aniołka, kiedy zza papieru pojawiały się kolejne litery nazwy gry Monopoly. Na widok quizu pojawił się w oku chłopca błysk rywalizacji i znaczące spojrzenie na brata ;) Niewyobrażalną radość sprawił Igorowi kompletny strój piłkarski jego idola, Lewandowskiego, oczywiście w rozmiarze idealnym dla chłopca ;) Bluzkę od razu założył i nie chciał zdjąć. Na widok bluzy z wizerunkiem Lewego, Leon powiedział: „Wiem w czym jutro pójdziesz do szkoły!” Nadeszła kolej na duuuży prezent. Igor wstał z wózka i sam podszedł do paczki, którą wspólnie rozpakowaliśmy. Naszym oczom ukazał się obraz z Lewandowskim i innymi piłkarzami podczas meczu. Kiedy wszyscy rozglądali się po pokoju szukając miejsca na ścianie na obraz, Igor poprosił tatę, żeby ten zdjął jego medale i tam zawiesił nowe malowidło.

Na koniec paczki z filmami i upragnionymi grami na Xboxa – najnowszymi Star Wars i innymi tak ucieszyły Igora, taką radość mu sprawiły, że chłopiec nie był w stanie powstrzymać łez. Wszyscy rozumieliśmy, że były to łzy wzruszenia i szczęścia.

Po tak wielu, tak silnych emocjach, chłopcy zaczęli grać w najnowszą grę Igora na Xboxie.

Jesteśmy przekonani, że był to w ostatnich miesiącach, jak nie latach, życia Igora, najbardziej emocjonujący, szczęśliwy dzień.

Za wprawienie Igora w taki stan z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

 • Pani Danucie Kostrzyckiej za ufundowanie kolekcji gier na Xboxa, książki, gry Monopoly;
 • PPHU NOW-MARK z Konstantynowa Łódzkiego za podarowanie stroju Roberta Lewandowskiego;
 • Handel Detaliczny LILILU z Zagórowa za podarowanie bluzki z wizerunkiem Lewandowskiego;
 • WEB Fighter Poland Sp. z o.o. za podarowanie obrazu z Robertem Lewandowskim;
 • RC PIT STOP z Gdańska za podarowanie zdalnie sterowanego helikoptera;
 • Electronic Arts Polska Sp. z o.o. za podarowanie filmów na DVD dla Igora i Leona;
 • Wydawnictwu Edgard za podarowanie quizów dla Igora i Leona;
 • Fundacji Orlen „Dar Serca” za podarowanie gadżetów dla Igora i Leona;
 • Fundacji Pomocy Społecznej „EVA” za podarowanie zabawek dla Leona.

Galeria

 • DSC00177
 • DSC00182
 • DSC00183
 • DSC00184