Marzenie

3n
Imię dziecka:
Robert
Wiek:
15
Województwo:
dolnośląskie

PlayStation 3 FANTAZJA SPEŁNIONA

8-letni Robert z Wrocławia od ponad trzech zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. W szpitalu Robert poznał konsolę telewizyjną. Bardzo spodobała mu się ta forma zabawy i rehabilitacji i marzył o posiadaniu takiej konsoli w domu. Dzięki temu, że spełniliśmy jego - PlayStation 3 - granie na konsoli pomoże mu przeżyć zimę, którą musi spędzić w domu ze względu na brak odporności. Będzie to dla niego z doskonała forma zabawy i rehabilitacji. Oprócz tego Robert dostał od nas gry i wymarzony duży tor i zestaw samochodów z serii Hot Wheels.  

Wolontariuszki, które towarzyszyły fundacji w Podróży Spełnionych Fantazji dostarczyły do domu Roberta wymarzone prezenty. Chłopiec był bardzo zaskoczony naszą wizytą, ponieważ jego rodzice postanowili utrzymać wszystko w tajemnicy. Gdy tylko Robert zobaczył prezenty domyślił się, że święta przyszły do niego wcześniej w tym roku. Od razu zaczął rozpakowywać prezenty, układając pięknie jeden po drugim na kanapie. Początkowo chłopiec milczał całkowicie, gdyż z wrażenia zabrakło mu słów, ale po krótkiej chwili, szybko zaczął komentować i dziękować jednocześnie na przyniesione podarunki.  Oczywiście nie odbyło się bez konkursu na ułożenie samochodzików z klocków Lego. Podzieliliśmy się na dwie grupy, a zadaniem każdej było ułożenie klocków jak najszybciej. Nietrudno się domyślić, że drużyna Roberta zwyciężyła. Chłopiec jest prawdziwym specjalistą od Lego.

Dużych atrakcji dostarczył podarowany chłopcu wielki zestaw samochodowy. Wszyscy zaangażowali się w jego składanie, co zajęło nam ponad godzinę. Efekt był piorunujący! Samochodziki szusowały na wybudowanym torze z taką prędkością, że nie odbyło się bez wypadków. Na szczęście ucierpiała tylko szafka, od której mały samochodzik odbił się z impetem.

Robert pochłonięty zabawą w samochody, zupełnie nie zauważył, że czeka na niego kolejna paczka do otworzenia. Był to wymarzone PlayStation3. Chłopiec po obejrzeniu wymarzonej konsoli postanowił jednak, że z instalacją poczeka na swojego ukochanego tatę - jak stwierdził - zaufa specjaliście.

Nie obyło się także bez przymiarki sanek, które pasowały idealnie. Robert postanowił, że do czasu aż spadnie pierwszy śnieg będzie trzymał w nich swoje wszystkie nowe prezenty.

Wizyta u Roberta była wspaniałym doświadczeniem i na długo jej nie zapomnimy. Szczególnie w pamięci będziemy mieć szeroki uśmiech Roberta.

Za spełnienie fantazji Roberta z całego serca dziękujemy:

  • Firmie Soltze Częstochowa za ufundowanie PS3 oraz wielkiego zestawu Hot Wheels
  • Firmie Bridgestone za podarowanie sanek
  • Składnicy Księgarskiej i firmie Egmont za przekazanie gier i książek
  • Sklepowi „Pacynka” za przekazanie klocków Lego

Galeria

  • DSC 0637
  • DSC 0638
  • DSC 0639
  • DSC 0645