Marzenie

Radek Malcherek
Imię dziecka:
Radek
Wiek:
11
Województwo:
śląskie

Wiszący kosz ze stelażem FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letni Radek z Żor w woj. śląskim choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, małogłowie, epilepsję, pogłębiającą się skoliozę oraz inne powikłania wynikające z ograniczeń ruchowych, ostatnio także stwierdzono podwichnięcie stawów biodrowych.

Mimo, że Radek ma 10 lat, nie siedzi i nie chodzi samodzielnie. Chłopiec, w miarę możliwości finansowych rodziców i pomocy ludzi dobrej woli, jest rehabilitowany niemal od urodzenia. Na szczęście, z dnia na dzień, Raduś zaskakuje wszystkich nowymi umiejętnościami,  mimo ogromnych ograniczeń ruchowych robi znaczne postępy, a wszystko to dzięki intensywnej rehabilitacji. Radek jest tego świadomy. Rodzice mają bardzo dobry kontakt z synkiem, dzięki temu łatwo jest go zmotywować do działania. Każdy najmniejszy postęp to wielka radość, pokonanie kolejnego wcześniej niemożliwego do pokonania etapu. Cieszy, ale często zmęczenie jest ogromne. Radek lubi delikatne huśtanie, ponieważ uspokaja go to i pozwala odprężyć mięśnie po ćwiczeniach.

Największą fantazją chłopca był wygodny, wiklinowy, wiszący fotel ze stelażem, który to nie tylko będzie stanowił świetną zabawę i chwilę rozrywki dla chłopca, ale także zapewni mu odpoczynek po ciężkiej pracy jaką jest rehabilitacja. Radek to bardzo pogodny chłopiec, pomimo wielu ograniczeń, ilość pozytywnej energii, która od niego bije jest ogromna. Rodzice powtarzają, że Radek jest dosłownie i w przenośni uwięziony w swoim ciele.

Dzięki pomagaczom z portalu siepomaga udało się spełnić marzenie Radka. Jeszcze przed wakacjami chłopiec otrzymał wymarzony kosz wiszący ze stelażem, w którym może się do woli huśtać – bawić i jednocześnie odpoczywać. Dziękujemy!

 

Sponsorzy

Galeria

  • Radek Malcherek (1)
  • Radek Malcherek (2)
  • Radek Malcherek (3)