Marzenie

Wiktor Marciniak 10 l.
Imię dziecka:
Wiktor
Wiek:
15
Województwo:
wielkopolskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

14-letni Wiktor z Rąbczyna ma za sobą walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną. Nadal jest pod stałą opieką lekarzy, a jego stan zdrowia musi być regularnie kontrolowany. Największym marzeniem nastolatka był nowy smartfon. Marzenie Wiktora Spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której uczestniczyły także wolontariuszki z Kanady.

Z powodu dużego objazdu na trasie, nasza grupa dotarła do Wiktora mocno spóźniona. Sprawiło to, że cała rodzina z niecierpliwością odliczała minuty do naszej wizyty. Kiedy w końcu przekroczyliśmy próg pięknego domu, wszyscy obdarowali nas uściskami i serdecznymi uśmiechami. Początkowo prezenty zeszły na dalszy plan. Każda z wolontariuszek przedstawiła się, porozmawialiśmy chwilę o Kanadzie i o tym, czym interesuje się Wiktor. To właśnie wtedy przyszedł dobry moment na rozpakowanie kolorowych paczek. 14-latek ponad wszystko uwielbia naturę i zwierzęta, był więc niezwykle uradowany na widok ciekawych książek przyrodniczych. Ponieważ jest także fanem piłki nożnej, dostał dodatkowo różnorodne gadżety piłkarskie. Oczywiście najważniejszy prezent, czyli smartfon wywołał najszerszy uśmiech na twarzy naszego marzyciela. Podczas wizyty nastolatki wymieniły się wieloma interesującymi informacjami, a zabawa w kalambury wywołała mnóstwo radości wśród całej naszej grupy. W ramach podziękowania rodzice Wiktora i dziadek zaprosili nas do stołu, uginającego się od pysznych ciast i deserów. Kiedy przeszedł czas na pożegnanie, każdemu zrobiło się troszkę żal... Cieszyliśmy się jednak, że mogliśmy sprawić tyle radości naszemu podopiecznemu!

 Za spełnienie marzeń Wiktora dziękujemy:

  • Sony Poland Sp. z o.o. za podarowanie smartfona i gadżetów piłkarskich dla Wiktora oraz słodyczy i gadżetów dla rodzeństwa;
  • Prószyński Media Sp. z o.o. za podarowanie książki;
  • Wydawnictwu Otwarte Sp. z o.o. za podarowanie książki;
  • Fundacji Unum za podarowanie słuchawek i bidonu;
  • Mazowieckiemu Urzędowi Wojewódzkiemu za przekazanie gadżetów dla rodzeństwa.

Galeria

  • Wiktor Marciniak 8.JPG