Marzenie

Jakub Materkowski 7 l.
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
12
Województwo:
mazowieckie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

W 2013 roku 5-letni wówczas Kuba zaczął cierpieć na silne bóle brzucha. Wymiotował i miał biegunkę, jednak lekarze nie zlecili szczegółowych badań. Trwało to kilka miesięcy, aż w końcu pewnego dnia chłopiec zaczął wymiotować kałem.

Potrzebna była natychmiastowa operacja i dopiero wtedy padła diagnoza: rak jelita cienkiego. Razem z guzem wycięto kawałek jelita, a następnie zastosowano agresywną chemioterapię, która wyniszczyła organizm Kuby.

Chłopczyk wychowuje się jeszcze z czwórką rodzeństwa, a sytuacja finansowa rodziny jest zła. Kuba dorasta, uczy się i widzi, że wszyscy jego koledzy posiadają najróżniejsze elektroniczne gadżety. Sam marzył jedynie o zwykłym laptopie, na którym mógłby grać w ulubione gry i przygotowywać prace do szkoły. Był jednak świadomy, że jego rodziców nie stać na spełnienie takiego marzenia.

Na początku września udało nam się zrealizować tę stosunkowo niewielką, ale jakże ważną fantazją. Laptop wraz z torbą trafił do rąk uszczęśliwionego 8-latka. Na widok prezentu nie potrafił ukryć radości i wzruszenia. Cały rozpromieniony, cudownie uśmiechnięty, z błyszczącymi oczami zabrał się za uruchamianie nowego sprzętu i pokazywanie go rodzeństwu. Nie mógł się doczekać, kiedy zagra w swoje ukochane gry komputerowe, dzięki którym może się poczuć zwykłym 8-letnim dzieckiem i zapomnieć o chorobie, z którą przyszło mu się zmierzyć. Za pośrednictwem laptopa chłopiec chciałby też utrzymywać kontakty z kolegami i koleżankami ze szpitala, ponieważ bardzo się z nimi zaprzyjaźnił.

Za spełnienie marzenia Kuby z całego serca dziękujemy firmie ACER Poland Sp. z o.o., która podarowała laptopa dla Kuby.

Galeria

  • IMG 20160905 200250