Marzenie

Marta Nowicka 16 l..JPG
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
21
Województwo:
pomorskie

Rower wodny FANTAZJA SPEŁNIONA

Pełnoletnia Marta z woj. pomorskiego cierpi na rzadkie schorzenie polegające na nawracającym narastaniu łagodnych zmian nowotworopodobnych w obrębie układu szkieletowego – mnogie wyrośla chrzęstno-kostne, zwane też chorobą Keith’a. U Marty zmiany te pojawiają się praktycznie wszędzie – w kościach nóg, rąk, żeber, miednicy, powodując zniekształcenia, upośledzenie ruchów i uciski, których następstwem są duże dolegliwości bólowe. Nie ma leczenia przyczynowego tej choroby. W przypadku wtórnych objawów uciskowych pacjenci poddawani są operacji. Nasza podopieczna ma ich za sobą ponad 20, a to na pewno nie koniec. Wciąż pojawiają się nowe zmiany… Jednym z symptomów choroby jest także niski wzrost (dziewczyna ma zaledwie 130 cm).

Życie Marty nie jest proste. Operacje, rekonwalescencja, rehabilitacja… Praktycznie bez przerw. Nastolatka na co dzień mieszka w Gdyni, jest jednak miejsce, które kocha dużo bardziej. Kilka lat temu rodzice zabrali ją na wakacje nad Jez. Lubiszewskie. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Przez wiele lat wracali, w końcu udało im się wydzierżawić malutki kawałek ziemi. Królestwo Marty – miejsce, w którym czuje się najlepiej, wypoczywa, układa myśli. Marta uwielbia wodę. Bardzo dużo czasu spędza na pomoście, marząc. Jej największą fantazją był własny rower wodny.

Marzenie Marty spełniło się pewnego pięknego lipcowego dnia. O wschodzie słońca wyśniony dwuosobowy rower wodny Pelikan 2 dotarł do dziewczyny, czyniąc ją najszczęśliwszą istotą na ziemi. Jej radości nie da się opisać słowami. Gdy rower został zwodowany, natychmiast stał się dla Marty najpiękniejszą na Jez. Lubiszewskim jednostką pływającą. Przez cały dzień rodzina testowała nowy sprzęt. Wypływali, wracali, znów wypływali…  byli szczęśliwi.

Marta nigdy już nie będzie musiała prosić. Zawsze, kiedy tylko zechce, odcumuje swój rower i wypłynie na jezioro, by zapomnieć o wszystkim co złe, by oddać się marzeniom.

Za spełnienie największej fantazji Marty, za podarowanie dziewczynie wyśnionego roweru wodnego z całego serca dziękujemy firmie CETRANS/ KEJA Augustów.

Za pokrycie kosztów transportu dziękujemy uczestnikom aukcji charytatywnych, które odbyły się podczas Gal zorganizowanych przez firmę MMC Polska.

Dziękujemy!

Galeria

  • IMG 20190712 095734
  • IMG 20190712 095756
  • IMG 20190712 103323