Marzenie

Patryk Lyzinski 12 l.
Imię dziecka:
Patryk
Wiek:
17
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

12-letni Patryk z małej miejscowości Susz w woj. warmińsko-mazurskim ma pełną świadomość, że choroba, na którą cierpi jest nieuleczalna. Dystrofia mięśniowa Duchenne'a powoduje u niego postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Rodzice chłopca próbowali już wszelkich metod rehabilitacji, szukali ratunku wszędzie, gdzie się da, ale choroba jest silniejsza. Powoli odbiera sprawność ruchową - Patryk porusza się na wózku, nie może już biegać, nie może grać w piłkę, nie może jeździć na rowerze ani robić dziesiątek innych rzeczy, które robią jego zdrowi rówieśnicy. Dlatego marzył o własnej konsoli Xbox Kinect z grami, szczególnie z grą Minecraft.

Patryk przeszedł już wiele chwil załamania. Trudno mu było uwierzyć, że jego fantazje kiedykolwiek staną się rzeczywistością, ale na szczęście w styczniu los się do niego uśmiechnął. Kiedy chłopiec otrzymał wyśnioną, upragnioną konsolę wraz z ukochaną grą Minecraft nie mógł uwierzyć własnym oczom, że to już, teraz, tak szybko się udało spełnić jego ciche marzenie! Na widok prezentów nie mógł przestać przecierać oczu ze zdziwienia i radości. To była wielka niespodzianka dla niego i jego siostry, z którą będzie mógł grać.

Teraz Patryk może zatracić się w wirtualnym świecie, który daje mu ukojenie, zapomnienie i wytchnienie od choroby. Teraz już nie jest uwięziony w czterech ścianach swojego domu, bo kiedy tylko tego zapragnie, może się przenieść do magicznego świata gier.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy ufundowali konsolę Xbox Kinect z grami oraz z grą Minecraft oraz wnieśli w życie Patryka trochę uśmiechu i nadziei.

Galeria

  • Xbox 014
  • Xbox 025
  • Xbox 026
  • Xbox 027