Marzenie

Dawid r
Imię dziecka:
Dawid
Wiek:
11
Województwo:
łódzkie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

7-letni Dawid z Łodzi od marca 2015 roku dzielnie walczy z mięsakiem Ewinga. Guz umiejscowił się w kości udowej chłopca. Chłopiec przeszedł ciężkie leczenie: chemioterapię, wycięcie guza, wstawienie endoprotezy, znów chemioterapię. Nastąpiła remisja i przez pięć miesięcy wydawało się, że rak został pokonany. We wrześniu 2016 roku Dawid po raz pierwszy poszedł do szkoły. Nie zdążył jednak jeszcze dobrze poznać kolegów, a już choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Tym razem nowotwór zaatakował kręgosłup i płuca. Obecnie chłopiec przyjmuje chemię i przechodzi radioterapię oraz czeka na wyznaczenie terminu kolejnej operacji, megachemii i autoprzeszczepu.

Dawid marzył o laptopie, na którym mógłby się uczyć i grać w ukochane gry, szczególnie symulatory, w warunkach szpitalnych i domowych. Miałby też szansę rozwijać swoje zainteresowania. Dawid uwielbia także zajęcia z robotyki i bardzo marzył aby mieć swojego własnego robota i gry.

Fantazje Dawida spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji. Chłopiec otrzymał „górę” prezentów. Powoli i dokładnie otwierał książki, gry, zabawki, klocki konstrukcyjne, maskotkę. Wszystko mu się bardzo podobało, ale czuł, że tych prezentów i upominków małych i dużych jest za dużo, że to niemożliwe, że one są wszystkie dla niego i chciał koniecznie podzielić się z mamą. Każda wymarzona gra wywoływała szeroki uśmiech i okrzyk radości.

Gdy Dawid otworzył pudełko z robotem bardzo się ucieszył ponieważ był to dokładnie taki robot o jakim marzył. Od razu go chciał wypróbować, a kilka dni później pracował z nim również z nauczycielką. Gdy Dawid otworzył torbę na laptopa to stwierdził, że będzie miał torbę na zabawki i do głowy mu nie przyszło, że to jest torba na nowy sprzęt! Jak przyszedł czas na otworzenie przenośnego komputera Dawid nie mógł uwierzyć, że to się dzieje naprawdę, że laptop jest prawdziwy i należy tylko do niego! Cały czas powtarzał „nie wierzę, to niemożliwe, to nie dzieje się naprawdę”. Był tak szczęśliwy, że zabrakło mu słów! Teraz Dawid będzie mógł zabierać wszędzie swój nowy komputer i ukochane gry.

To były jego absolutnie najważniejsze i największe marzenia materialne. Spełniły się dzięki Wam! Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia fantazji Dawida, a w szczególności:

  • Acer Poland Sp. z o.o. za podarowanie laptopa;
  • ALLNET Jacek Czerwiński za podarowanie torby na laptopa;
  • EduSense Sp. z o.o. za podarowanie robota - Ozobot 2;
  • Dyrekcji oraz całej Społeczności Europejskiego Przedszkola Ekologicznego Baby City za przekazanie środków na zakup książek, gier, quizów, zabawek i klocków konstrukcyjnych;
  • Firmie DUMEL za podarowanie drewnianego modelu do składania.

Galeria

  • 11
  • 22
  • Dawid Rutkowski (34).JPG